350

Тарас Шевченко і ЛГБТ-контекст?


Професор Канзаського університету (США) Віталій Чернецький заявив, що творчість Тараса Шевченка, можна розглядати в ЛГБТ-контексті

Тарас Шевченко і ЛГБТ-контекст?

Як повідомляє видання "Радіо Свобода", літературознавця запитали, чи справді можна розглядати творчість Шевченка в контексті ЛГБТ-студій? Віталій Чернецький виразив думку, що про питання сексуальності Шевченка потрібно говорити в контексті 19 століття. 

"У будь-якому разі, коли ми говоримо про питання сексуальності в контексті 19 століття, то це відмінні контексти від ситуації сьогодення. Мусимо зважати й на те, що йдеться насамперед про стосунки психологічної близькості, інтимності між людьми однієї статі. В романтичній культурі всього західного світу ми маємо піднесений культ чоловічої дружби, яка є глибоко інтимною – у Гете чи того ж Байрона", - заявив Чернецький

Віталій Чернецький виразив думку про потребу долати гомофобні упередження в суспільстві, адже гомофобія - це радянський спадок: 

"Нам треба долати гомофобні упередження в суспільстві – часто неусвідомлені. Адже гомофобність – це певною мірою також спадок радянського минулого. Це наслідки патріархального світогляду, пов’язаного з дискримінацією жінок – бо чоловік у гомосексуальних стосунках «уподібнюється» до жінки, а значить – перетворюється на людину нібито нижчого ґатунку. Ми мусимо долати ці упередження, якщо хочемо справді бути однією з культур і цивілізацій розвинутого світу", - додав літературознавець.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти