418

Активісти під судом вимагають справедливого рішення по Маршу рівності


З 11 години ранку активісти та правозахисники, під Оболонським судом, вимагають справедливого рішення по нападниках Марш рівності

Активісти під судом вимагають справедливого рішення по Маршу рівності

Блисько десяти активістів та активісток пікетують Оболонський райсуд Києва з вимогою справедливого покарання для нападників на Марш рівності-2015. Окрім них на акцію прийшли, ті хто хочуть аби звинувачених виправдали.

Дві групи протестувальників розділені поліцейським кордоном, аби забезпечити громадський порядок та уникнути зіткнень. 

Суд розглядав справу Дашевського, Кирильчука, Протоковила, Вільямовського, яких обвинувачують у вчинені злочину, передбаченого ч.3. ст.296 Кримінального кодексу України ("хуліганство"). Про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Утім, ЛГБТ-активісти стверджують, що напад під час мирної акції - це не просто "хуліганство".

"Досі ніхто з нападників не ніс ніякої відповідальності, усе це були умовні терміни. Насправді ті, хто нападають, діють на користь нам. Люди бачать контраст. Мирні акції - і фізичні напади. Люди можуть зробити правильні висновки. Ситуація з представниками ЛГБТ в Україні змінюється - до нейтрального і позитивного ставлення. Але ці зміни відбуваються дуже поволі", - прокоментував Зоря Кісь, координатор проектів Freedom House.

Раніше, восьмеро активістів пікетували будівлю суду, вимагаючи справедливого розгляду справи та реальних тюремних термінів для нападників, врахування гомофобного мотиву, оскільки зараз нападникам інкримінують хуліганство, проте тоді суд перенесли з 22-го січня на 12-те лютого.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти