399

У Санкт-Петербурзі суд визнав за трансґендерним чоловіком право на зміну документів


"Всі документи були оформлені відповідно до вимог законодавства"

У Санкт-Петербурзі суд визнав за трансґендерним чоловіком право на зміну документів

Вчора, 16 лютого, Приморський суд Санкт-Петербурга (Росія) задовольнив вимоги трансґендерної людини про зміну статі у паспорті.

Чоловік був змушений звернутися до суду після того, як в кінці вересня 2015 р РАГС Приморського району відмовив йому у зміні документів (вказівки на стать і ПІБ). РАГС прийняв таке рішення, незважаючи на підготовлений заявником пакет медичних документів: два висновки лікарської комісії про діагноз F64.0 ( «транссексуалізм»), довідки про гормональну і хірургічну корекції статі. Всі документи були оформлені відповідно до вимог законодавства.

Після того, як рішення суду набере чинності, заявник, нарешті, зможе отримати документи, відповідні його ідентичності.

«До літа 2015 року в Санкт-Петербурзі була найоптимальніша процедура зміни документів в Росії - документи міняли без суду, прямо в РАГСі, не вимагали хірургії. Цей підхід найбільш повно відповідав стандартам прав людини в цій сфері: процедура була швидка, доступна і прозора.

Однак в кінці літа 2015 роки до нас почали надходити запити від трансґендерних людей, яким РАГСи відмовили в зміні документів - або через відсутність хірургічної операції, або тому, що МОЗ не затвердив стандартну форму документа про зміну статі. З чим пов'язана така зміна практики - сказати складно, ніяких нових законів за цей час не з'явилося, а на наш запит Комітет у справах РАГС Уряду Санкт-Петербурга поки не відповів», - сказала Ксенія Кириченко, юристка ЛГБТ-організації «Вихід».

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти