316

У Нацполіції створили контактний пункт з питань злочинів на ґрунті ненависті


У 2015 році до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинення 79 таких злочинів. З них лише один за ознакою сексуальної орієнтації

У Нацполіції створили контактний пункт з питань злочинів на ґрунті ненависті

У Національній поліції України створили контактний пункт з питань злочинів, учинених на ґрунті ненависті. Новостворена структура вже відзвітувала про узагальнення стану розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за фактами расової, національної та релігійної нетерпимості. Про це повідомляє прес-служба поліції.

Як повідомляють поліціянти, у минулому році було вчинено 79 таких злочинів.

"Значимість цієї структури важко переоцінити, адже її діяльність націлена на об’єктивну оцінку стану злочинів в країні на підґрунті расизму, національної та етнічної належності, мови, антисемітизму, релігії.

Саме на цій темі в умовах інформаційної війни нині спекулюють російські мас-медіа, спотворюючи реальну ситуацію та всіляко дискредитуючи Україну в очах наших західних партнерів", - сказано у повідомленні. 

Наприкінці минулого тижня було узагальнено стан розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за фактами расової, національної, релігійної та ін. нетерпимості протягом 2015 року. В поліції повідомляють, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань за цей період було внесено відомості про вчинення 79 таких злочинів. 

З їх числа:   

- 49 злочинів, передбачених статтею 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України, за наступними категоріями:

- расизм /колір шкіри – 1;

- національна, етнічна належність – 24;

- мова – 2;

- антисемітизм – 4;

- релігія – 15;

- обмежені можливості – 2;

- сексуальна орієнтація – 1.

Крім того, за іншими статтями Кримінального кодексу України було внесено відомості про вчинення 30 злочинів зазначеної специфіки, два з яких було скоєно на підґрунті расизму, всі інші – через расову нетерпимість. Це, зокрема:

- катування (ч. 2ст. 127) – 1 злочин;

- умисне вбивство (п. 14 ч. 2 ст. 115) – 1 злочин;

- пошкодження релігійних споруд чи культових будинків (ст. 178) – 7 злочинів;

- незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь (ст.179) – 10 злочинів;

-  перешкоджання здійсненню релігійного обряду (ст. 180) – 11 злочинів.

Разом з тим, здійснюється контроль за розслідуванням кримінальних проваджень, в яких вбачаються ймовірні мотиви у вигляді расової, національної та релігійної та ін. нетерпимості. Таких злочинів у минулому році було скоєно 78.

З них за категоріями:

-  расизм /колір шкіри – 4;

-  національна приналежність, етнічна належність –3;

-  антисемітизм –15;

- релігія – 48;

- сексуальна орієнтація – 8. 

Прес-служба Нацполіції підсумовує, що розслідування правопорушень на ґрунті ненависті наразі знаходиться під пильним контролем ГСУ Національної поліції.

"А запровадження таких прогресивних практик як Національний контактний пункт від України з питань злочинів, учинених на ґрунті ненависті сприятиме прозорості та відкритості роботи правоохоронців. Крім того, аналітичні та статистичні матеріали із зазначеної тематики, які будуть регулярно надаватися посадовцям ОБСЄ, сприятимуть поліпшенню зовнішнього іміджу нашої країни". - сказано у повідомленні. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти