466

Уряд Канади планує вибачитися перед ґеями і лесбійками, які були звільнені зі збройних сил


Попередній уряд цього так і не зробив

Уряд Канади планує вибачитися перед ґеями і лесбійками, які були звільнені зі збройних сил

Уряд Канади планує принести офіційні вибачення ґеям і лесбійкам, звільненим з лав збройних сил та інших національних агентств безпеки, до законодавчого дозволу відкритої служби в 1992 році, пише GSN.

Вступ в гомосексуальні відносини був узаконений в Канаді у 1969 році завдяки закону, ініційованому П'єром Трюдо - батьком чинного прем'єр-міністра країни Джастіна Трюдо.

Однак ще 23 роки після цього канадські ґеї і лесбійки ризикували звільненням з посад в міністерстві національної оборони, якщо про їхню сексуальну орієнтацію ставало відомо на роботі.

За оцінками експертів, сотні, якщо не тисячі, гомосексуальних військовослужбовців були звільнені через свою сексуальну орієнтацію, а тепер одна з організацій - "We Demand an Apology Network" - веде кампанію за відновлення честі звільнених і принесення їм вибаченя.

Нова демократична партія прем'єр-міністра Джастіна Трюдо, будучи в опозиції, закликала колишній консервативний уряд вибачитися, але цього не сталося.

Тепер активісти сподіваються, що Нова демократична партія принесе вибачення, оскільки в даний час вона контролює уряд Канади.

Представник міністерства національної безпеки підтвердив, що питання принесення офіційних вибачень знаходиться на розгляді.

"Канадські збройні сили і міністерство національної безпеки прихильні принципам рівноправності і гідності для всіх", - йдеться в заяві. 

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Канади збирається піти на Прайд в Торонто.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти