401

ООН: Знущання над жінками та представниками ЛГБТ можуть бути прирівняні до тортур


Про це заявив Спеціальний доповідач з питання про тортури та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання Хуан Мендес.

ООН: Знущання над жінками та представниками ЛГБТ можуть бути прирівняні до тортур

 

Хуан Мендес представив Раді ООН з прав людини свою п'яту доповідь. Це його останній звіт як спецдоповідача, повідомляє Центр новин ООН.

 

«Щонайменше в 76 державах діють закони, які криміналізують сексуальні відносини між повнолітніми одностатевими партнерами, в які вони вступають за взаємною згодою», - заявив Хуан Мендес. Він зазначив, що в деяких випадках за такі відносини передбачена смертна кара.

На думку правозахисника, такі закони сприяють формуванню атмосфери, в якій насильство стосовно ЛГБТ виправдовується і залишається безкарним.

Спеціальний доповідач підкреслив, що жінки, а також ЛГБТ стикаються з підвищеним ризиком застосування катувань та жорстокого поводження в місцях позбавлення волі.

У своїй доповіді експерт описав знущання над жінками в в'язницях, зазначивши, що їх там гвалтують, ображають і принижують. Всі ці злочини безкарно здійснюють не тільки інші ув'язнені, але й персонал в'язниці.

Експерт пропонує більш активно використовувати нормативні акти про тортури і жорстоке поводження в ході розслідувань порушень прав людей, через їхню гендерну ідентичність чи сексуальну орієнтацію.

Виступаючи на сесії Ради в Женеві, Хуан Мендес підкреслив, що дискримінація на гендерному ґрунті процвітає «у всіх культурах і суспільствах».

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти