373

Прем'єр-міністр Словенії підтримав розширення сімейних прав одностатевих пар


Це може стати першим кроком до легалізації одностатевих шлюбів

Прем'єр-міністр Словенії підтримав розширення сімейних прав одностатевих пар

Прем'єр-міністр Словенії Миро Церар виступив на підтримку законопроекту, спрямованого на розширення прав одностатевих пар, пише GSN.

Це дозволить їм користуватися рівними з шлюбними парами правами, за винятком усиновлення дітей і доступу до механізмів штучного запліднення.

Законопроект був ініційований членом Сучасної центристської партії прем'єра Джані Модерндорфером після того, як 20 грудня більшість виборців проголосувала на референдумі проти визнання шлюбних союзів пар ґеїв і лесбійок. Важливу роль в цьому зіграла Католицька церква.

Модерндорфер ініціював законопроект через два дні після референдуму, а тепер уряд дав зрозуміти, що готовий підтримати ініціативу.

З 2005 року в Словенії визнаються цивільні партнерства одностатевих пар, однак з них випливає вкрай обмежений перелік прав в порівнянні зі шлюбами.

Модерндорфер сподівається, що його законопроект згладить відмінності між одностатевими і різностатевими парами до того моменту, коли парламент зможе знову прийняти закон про легалізацію одностатевих шлюбів.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти