269

"Цивільні партнерства піднімуть рейтинг України в очах Європи", - правозахисник


Наразі не йде мова про легалізацію одностатевих шлюбів

"Цивільні партнерства піднімуть рейтинг України в очах Європи", - правозахисник

Керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров вважає, що цивільні парнтерства піднімуть рейтинг України, але, на даний час, мова йде лише про регулювання майнових відносин.

Про це він розповів в інтерв`ю "Риа Новости Украина". 

"Зараз необов'язково легалізувати саме одностатеві шлюби. Наразі потрібно обов'язково врегулювати майнові відносини. Вже були випадки, коли дві людини проживають багато років разом, один раптом раптово гине, а у нього немає ніяких родичів, і будинок, який вони купили разом зі своїм партнером, переходить державі. І адвокат б'ється, і нічого не може зробити, бо немає ніяких законних підстав, щоб майно загиблого передати його найближчого людині", - каже правозахисник. 

До того ж він зауважує, що не треба через актуальні і нагальні питання, закривати очі на інші проблеми. 

"Ми повинні йти в Європу, ми повинні змінювати законодавство, реформувати нашу країну в усіх сферах.

У нас є профільні організації, фахівці, і їм нема чого сидіти, склавши руки, їм теж треба міняти країну в своїх сферах", - вважає Захаров. 

За його словами, регулювання майнових відносин відкладе питання легалізації одностатевих шлюбів і дасть українському суспільству час підготуватися до цього, стати більш толерантними. 

"Якщо наше суспільство в нинішніх умовах ще не готове до легалізації одностатевих шлюбів, то вирішення питання з майновими правами на деякий час відстрочить легалізацію шлюбів, заспокоїть ситуацію. В даному випадку одностатевим сім'ям не буде надано право всиновлювати дітей і т.д., тобто мова йде тільки про майнові права.

А вже через якийсь час, коли наше суспільство буде більш розвиненим, більш готовим до змін, можливо, будуть якісь нові зміни, нова стратегія.

Поки що в національної стратегії з прав людини та план дій з її реалізації закладена саме така формула", - каже він. 

Захаров впевнений, що легалізація одностатевих партнерств доможе міжнародному рейтингу України:

"Це ще не узаконення одностатевих шлюбів, а цивільне партнерство. Це однозначно підніме наш рейтинг в очах Європи".

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти