338

Богдан Глоба: Минулий рік був вражаючим у контексті захисту прав ЛГБТ


Майбутні перемоги України залежать від нідерландського референдуму

Богдан Глоба: Минулий рік був вражаючим у контексті захисту прав ЛГБТ

Виконавчий директор ВБО "Точка Опори", помічник голови парламентського комітету з питань прав людини, Богдан Глоба виступив на міжнародній конференції «ЛГБТ-питання та європейська інтеграція України», яка зараз проходить в Києві.

Під час свого виступу, активіст зосередив увагу на останніх перемогах ЛГБТ-спільноти у контексті захисту своїх прав та розповів про точки впливу на українську політику.

"Минулий рік був вражаючим у контексті захисту ЛГБТ-прав.

Ми досягли декількох речей. По-перше, ми заборонили дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності у Трудовому кодексі. У Національну стратегію роботи поліції ЛГБТ внесли, як окрему групу, яка потребує захисту. У січні був створений спеціальний департамент, який займається злочинами на ґрунті ненависті, що трапилося вперше за 25 років. За моїми даними, там працюють лише декілька осіб, але це вражаючий результат. Тому що з`явилися спеціальні люди, які окремо займаються злочинами на ґрунті ненависті", - каже Глоба. 

Він вважає, що поліція ще потребує навчання, розробки регламенту розслідування таких злочинів, але вже зроблений важливий перший крок.

"У нас з`явився план дій до Національної стратегії з питань прав людини, який містить великий оптимістичний блок щодо прав ЛГБТ. У тому числі, пункт, який включає у себе цивільні партнерства. Треба сказати, що цей блок питань був ініціований громадськими організаціями. Це не була пропозиція уряду, як зараз подається у ЗМІ, але тим не менш, уряд з ним погодився і прийняв його", - зауважив ЛГБТ-активіст. 

За словами Глоби, на українську політику впливають три точки - Міжнародний валютний фонд, Європейський Союз та внутрішні настрої суспільства. Так як, для українського суспільства тема ЛГБТ не є ключовою, а Міжнародний валютний фонд більше займається економічними питанням, то єдиним лобістом ЛГБТ-теми в Україні є Європейський Союз.

"Але тут виникають проблеми. У квітні в Нідерландах пройде референдум за підтримку Асоціації України з ЄС. Якщо вони проголосують проти, то тут є політичний ризик - призупинка цього процесу.

Для України це дуже погано, бо ЄС - є єдиною силою, яка стимулює нашу владу робити кроки вперед по ЛГБТ. Ті перемоги, про які я казав раніше у великій мірі були досягнені завдяки підтримці Європейського Союзу.

Я бачу, що у політиків немає "плану Б", якщо Нідерланди не підтримають Україну на референдумі", - заявив він. 

ЛГБТ-активіст закликав усіх включитися у процес нідерландського референдуму, бо "від нього залежать наші майбутні перемоги".

 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти