246

Громадські спостерігачі порівняли напад на "Фестиваль Рівності" із діями окупантів на Донбасі і в Криму


"Організоване “сафарі” на учасників “Фестивалю рівності” викликано таким самим запереченням прав та свобод, які демонструють представники так званої “кримської самооборони”

Громадські спостерігачі порівняли напад на "Фестиваль Рівності" із діями окупантів на Донбасі і в Криму

В Україні свободу мирних зібрань сприймають як привілей, який належить людям з прийнятною більшості точкою зору.

Про це заявляють спостерігачі групи громадського спостереження "ОЗОН", пише Центр інформації про права людини.

Спостерігачі кажуть, що гібридна війна не може бути виправданням для безпідставного обмеження свободи вираження поглядів. Як приклади вони наводять ситуацію із забороною публічних акцій під час Фестивалю рівності у Львові та напад на учасників, а також напад на мітинг лівих сил у Києві. 

"Насправді силовий розгін учасників радикального лівого мітингу у березні в Києві членами громадського корпусу батальйону "Азов" мало чим відрізняється від силового розгону протесту шахтарів за виплату заробітної плати у січні на окупованому Донбасі силами незаконних збройних формувань", - заявляють в "ОЗОНі".

"Позиція міської ради та березневе судове рішення щодо повної заборони проведення масових заходів у рамках “Фестивалю рівності” у Львові дуже подібне на запроваджену на тиждень раніше окупаційною адміністрацією заборону проведення будь-яких масових заходів в Сімферополі. Організоване “сафарі” на учасників “Фестивалю рівності” викликано таким самим  запереченням прав та свобод, які демонструють представники так званої “кримської самооборони”, що нападають на учасників мирної акції до Дня народження Т.Шевченка", - переконані спостерігачі.

Вони закликають суспільство поважати права та свободи людини, а поліцію ефективніше захищати учасників мирних зібрань, застосовуючи необхідну та пропорційну силу до агресивних провокаторів.

Раніше одна з організаторок "Фестивалю Рівності" Олена Шевченко написала авторську колонку, де розповіла, як їх ховали місцеві мешканці. 

Нагадаємо, що організатори "Фестивалю Рівності" досі отримують погрози. 

Реакцію фейсбук-спільноти на зрив Фестивалю читайте тут.  Авторський матеріал про ці події - тут. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти