405

Валерія Лутковська розповіла, чому для України питання легалізації одностатевих шлюбів є болісним


"Я не готова вводити заборони для іншої особи на той чи інший спосіб життя"

Валерія Лутковська розповіла, чому для України питання легалізації одностатевих шлюбів є болісним

Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська в інтев`ю "Українським новинам" розповіла, як вона ставиться до збільшення випадків нападу на ЛГБТ-активістів в Україні і як має намір захищати їх права.

"Я ще напередодні відправила лист в місцеву адміністрацію Львова, в Національну поліцію з проханням максимально забезпечити свободу мирних зібрань. Я розраховувала на те, що Нацполіція виконає свої позитивні зобов'язання і максимально сприятиме проведенню зборів. І я зараз не кажу про суть самих зборів, мова взагалі-то йшла не про підтримку ЛГБТ-спільноти, а про Марш рівності.

Але, за великим рахунком, це системна проблема.

Я розраховувала на допомогу Національної поліції, але при цьому вона звернулася до суду, мотивуючи це тим, що вони не можуть виконати свої зобов'язання.

Правоохоронний орган, який таким чином розписується у своїй нездатності охороняти права, мені здається, і діє неправильно", - каже Лутковська. 

Також вона висловила і свою думку щодо можливості легалізації одностатевих шлюбів в Україні.

"Питання дуже контроверсійне. Але знаєте, чому воно контроверсійне і болюче для нашого суспільства? Тому що ми ніяк не можемо відбитися від наслідків проживання в СРСР в комунальних квартирах. Тому що ми всі звикли до того, що у нас сусідка має право зазирнути в каструлю і подивитися, що саме я поклала в борщ. І кожен сусід знає, що у мене на вечерю і коли саме я стираю свою білизну. Взагалі-то, це питання приватного життя.

В даному випадку я хочу сказати, що я не готова втручатися в приватне життя іншої особи і я не готова вводити заборони для іншої особи на той чи інший спосіб життя.

У зв'язку з цим, я наприклад, особисто для себе, займаю позицію невтручання і не оцінювання людини з точки зору того, як він веде своє приватне життя.

У мене є інші цінності, за якими я оцінюю співробітників, друзів, людей, з якими я зустрічаюся", - вважає Лутковська. 

Повне інтерв`ю можна прочитати тут. 

Реакцію фейсбук-спільноти на зрив Фестивалю Рівності читайте тут. Авторський матеріал про ці події - тут

Фото: 112

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти