228

Amnesty International закликає зупинити поправку, що забороняє одностатеві шлюби в Грузії


Правляча коаліція Грузії 14 березня зареєструвала закон, що вносить поправки до конституції та визначає шлюб винятково як союз між чоловіком та жінкою

Amnesty International закликає зупинити поправку, що забороняє одностатеві шлюби в Грузії

На думку організації ця поправка обмежує представників ЛГБТІ-спільноти в їхньому праві на сімейне життя та всіх соціальних правах, пов’язаних зі шлюбом.

Стаття 36 Конституції Грузії на сьогодні твердить, що “шлюб - це добровільний союз, заснований на рівності сторін”.

"Звужуючи конституційне визначення шлюбу до пар протилежної статі, поправка безпосередньо дискримінує представників ЛГБТІ-спільноти, які живуть чи хотіли б жити в одностатевому союзі, та позбавляє їх права на сімейне життя, права укладати шлюб і всіх економічно-соціальних прав, пов’язаних зі шлюбом", - йдеться в заяві Amnesty International.

Згідно з Цивільним Кодексом Грузії, наразі одностатеві партнери не мають права укласти шлюб чи зареєструвати партнерство і не можуть користуватись правом на сімейне життя.

Цілковита заборона рівного права на шлюб у конституції ускладнить ситуацію, адже це позбавить законодавців змоги в майбутньому поширити шлюб на одностатеві пари та суперечитиме зростаючій глобальній тенденції до визнання рівного права на шлюб.

Підписати петицію.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти