398

Євангельський синод у Берліні узаконив одностатеві шлюби


Новий закон Євангелічної церкви Берліна-Бранденбурга-Сілезької Верхньої Лужиці про рівне право традиційних і одностатевих пар на шлюбну церемонію вступить чинності 1 липня 2016 року

Євангельський синод у Берліні узаконив одностатеві шлюби

У Берліні, Бранденбурзі і Східній Саксонії гомосексуальні пари незабаром отримають право укладати церковні шлюби в місцевих євангелічних церквах. Таке рішення прийняв синод Євангелічної церкви Берліна-Бранденбурга-Сілезької Верхньої Лужиці (EKBO) в суботу, 9 квітня, повідомляє агентство Dw.de.

Церковний закон про рівне право гетеросексуальних пар і одностатевих партнерів на шлюбну церемонію був прийнятий переважною більшістю голосів у церковному парламенті.

EKBO стала третьою з двадцяти помісних церков, що входять до Об'єднання лютеранських і реформатських земельних церков Німеччини (EKD), вирівнявши в шлюбних правах традиційні пари і учасників зареєстрованого цивільного партнерства. Раніше аналогічні закони були прийняті Євангелічними церквами Гессена-Нассау і Рейнланду.

Новий церковний закон вступить в силу на територіях помісних церков з 1 липня 2016 року. У кожному конкретному випадку у священика і общинного церковного ради залишається можливість відмовити в проведенні шлюбної церемонії, однак буде необхідно обгрунтувати відмову. Потім пара може звернутися в іншу церкву.

З 2002 року в євангелічних церквах Німеччини існувала можливість церковного благословення для одностатевих пар, однак, ця церемонія відрізнялася від шлюбної і не реєструвалася в церковних книгах.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти