1980

В Києві презентували Проект закону про цивільні партнерства


26 квітня, в ЩастяHub, відбулась презентація та обговорення першого Проекту закону про цивільні партнерства

В Києві презентували Проект закону про цивільні партнерства

Аналітична група "Левіафан" спільно з Народною депутаткою України VI скликання Катериною Лук'яновою підготували Проект закону про цивільне партнерство та влаштували громадське обговорення в місті Києві.

Дискусію модерувала ведуча "Громадського радіо" та адвокат Лариса Денисенко. На її думку, обговорення такого законопроекту в контексті прав ЛГБТ - важливе і не може бути табуйованим: 

"Ми повинні говорити на табуйовані теми, адже ми суспільство і не має тем, які не стосуються кожного з нас".

Богдан Глоба - помічник Народного депутата та Виконавчий директор організації ВБО "ТОЧКА ОПОРИ", яка стала ініціаторкою обговорення, відзначив, що написання законопроекту передбачене Національною стратегією у сфері прав людини:

"В минулому році Кабінет Міністрів України ухвалив Національну стратегію у сфері прав людини на період до 2020 року, де передбачено законопроект про цивільне партнерство. Це дуже важливий законопроект для ЛГБТ-спільноти, адже він може вирішити багато майнових прав одностатевих пар".

Авторка ідеї написання законопроекту Катерина Лук'янова пояснила, чому для неї було важливо написати такий законопроект:

"Питання в тім, що дійсно в Плані дій сказано, що Уряд повинен розробити законопроект. Знаючи Уряд, я вважаю, що повинен бути альтернативний законопроект, оскільки Уряд може забути, адже країна рухається в хаотичному порядку. Цей законопроект - це сигнал від суспільства, що воно про нього пам'ятає".

Представник аналітичної групи "Левіафан" Микола Мельник розповів, що законопроект "написаний для громадян України, аби допомогти їм урегулювати їхні майнові права". 

Під час дискусії презентували інфографіку про законопроект:

Більше про дискусію читайте згодом.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти