306

Україна потрапила до переліку країн з найбільшими утисками ЛГБТ в Європі


Згідно з результатами дослідження ILGA-Europe, найкраще представникам європейської ЛГБТ-спільноти живеться на Мальті, найгірше - в Азербайджані

Україна потрапила до переліку країн з найбільшими утисками ЛГБТ в Європі

Україна опинилася серед шести найгірших в Європі країн за рейтингом дотримання рівноправ'я стосовно представників ЛГБТ-спільноти (геїв, лесбійок, бісексуалів та трансґендерних людей). Про це йдеться в опублікованих дослідження ILGA-Europe.

Європейський підрозділ міжнародної асоціації захисту прав ЛГБТ проаналізував ситуацію в 49 країнах Європи за широким спектром критеріїв, включно із наявністю чи відсутністю переслідувань, заборони на одностатеві шлюби та усиновлення дітей одностатевими парами, дотриманням свободи зібрань тощо.

На передостанньому місці - Росія, де сукупний показник дотримання прав сягнув 6,5 відсотка. Рівень свободи для представників ЛГБТ-спільноти в Україні оцінили в 13,3 відсотка і опинилася на шостому місці знизу в загальному рейтингу.

Експерти відзначають, що доля української ЛГБТ-спільноти залежить від політичної ситуації в країні. В організації відзначили напад на київський Марш рівності та судову заборону одеського.

Найгірший стан дотримання прав ЛГБТ з-поміж досліджених країн - в Азербайджані, де рівень свободи ЛГБТ оцінюється менше, ніж у 5 відсотків.

Найвищий рівень дотримання рівноправ'я - на Мальті, яка набрала майже 88 відсотків. Німеччина опинилася на 16 місці з 55 відсотками свобод для представників ЛГБТ-спільноти.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти