348

У Грузії не буде референдуму з приводу одностатевих шлюбів


Референдум суперечить Конституції

У Грузії не буде референдуму з приводу одностатевих шлюбів

Центрвиборчком Грузії відмовив ініціативній групі у проведенні загальнонаціонального референдуму з питання легалізації в країні одностатевих шлюбів.

Про це пише News Tbilisi.

Влада стверджує, що питання, на яке пропонувалося відповісти громадянам в ході плебісциту, можна вирішити тільки шляхом створення "нового конституційного закону, а це суперечить нормам виборчого кодексу".

Питання звучало так: "Чи згодні ви, щоб до Конституції були внесені зміни про те, що шлюб є ​​союзом між чоловіком і жінкою для створення сім'ї?".

Вирішити питання про одностатеві шлюби на референдумі в кінці березня 2016 року запропонувала опозиція. Так депутати з опозиційної партії "Єдиний національний рух" намагалися відтягнути прийняття поправок до Конституції про заборону одностатевих шлюбів.

Ініціатором таких поправок є правляча коаліція "Грузинська мрія". Прем'єр-міністр Георгій Квірікашвілі на початку березня запропонував внести поправки в 36 статтю Конституції. Ними буде закріплено різностатевий статус шлюбу. Квірікашвілі пояснив необхідність змін "захистом такої важливої ​​цінності, як шлюб".

Наприкінці січня 2016 року адвокат Георгій Татішвілі подав до Конституційного суду Грузії позов про легалізацію одностатевих шлюбів.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти