931

Посли 13-ти країн закликали Україну гарантувати безпеку Маршу рівності


Спільна заява Послів у Міжнародний день проти гомофобії, біфобії та трансфобії

Посли 13-ти країн закликали Україну гарантувати безпеку Маршу рівності

Посли 13-ти країн закликали поліцію та посадовців міської влади Києва підтримати та захистити право ЛГБТІ на мирні зібрання, а саме забезпечити проведення Маршу рівності, який відбудеться у Києві 12 червня.

"Як представники міжнародної спільноти та наших держав в Україні, цією заявою ми хочемо знову підтвердити свою налаштованість до захисту прав людини і права громадян на мирні збори", - йдеться в спільній заяві.

Посли наголошують, що  у відкритому демократичному суспільстві цінності толерантності й поваги до розмаїття належать до числа фундаментальних прав, а українців закликають поважати право співгромадян на мирні збори.

"....у відкритому демократичному суспільстві цінності толерантності й поваги до розмаїття належать до числа фундаментальних. Відповідно, ми спільно закликаємо поліцію та посадовців міської влади Києва підтримати та захистити право ЛГБТІ (лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів) і тих, хто їх підтримує, на проведення Маршу рівності, запланованого на 12 червня ц.р. Ми також просили б усіх українців поважати право їхніх співгромадян на мирні збори. Цей заклик стосується й інших населених пунктів України, де можуть плануватися подібні заходи", - підкреслють дипломати.

Міжнародна спільнота досі відчуває занепокоєння щодо безпеки українських ЛГБТІ, їхніх друзів і рідних та всіх тих, хто виступає за толерантність і розмаїття в Україні. 

"Цьогоріч переважною темою Маршу рівності є безпека як право людини та обов'язок держави. Оскільки протягом минулого року на учасників подібних заходів здійснювалися напади, міжнародна спільнота і досі відчуває занепокоєння щодо безпеки українських ЛГБТІ, їхніх друзів і рідних та всіх тих, хто виступає за толерантність і розмаїття в Україні. Дипломатична спільнота планує здійснювати спостереження та долучитися до участі у марші, що відображатиме нашу підтримку прав людини; ми пропонуємо представникам громадянського суспільства та бізнесу також виразити свою підтримку", - заявляють Посли.

У заяві відзначають, що Україна вже здійснила суттєвий поступ на шляху визнання й захисту прав людини, про що свідчать Національна стратегія у сфері прав людини та План дій, що забезпечує її виконання. Зокрема, одним з важливих етапних кроків на цьому шляху було впровадження механізмів захисту від дискримінації на робочому місці за ознаками сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності".

А також, гарантують підтримку у впровадження Плану дій, включно з додатковими кроками у сфері протидії дискримінації ЛГБТІ-громадян та сподіваються на мирне та безпечне проведення Маршу рівності, а також на подальший поступ у напрямку забезпечення рівності всіх українців.

Спільну заяву підписали: 

 • H.E. Luc Jacobs, Ambassador of Belgium
 • H.E. Roman Waschuk, Ambassador of Canada
 • H.E. Christian Dons Christensen, Ambassador of Denmark
 • H.E. Juha Virtanen, Ambassador of Finland
 • H.E. Isabelle Dumont, Ambassador of France
 • H.E. Dr. Christof Weil, Ambassador of Germany
 • H.E. Fabrizio Romano, Ambassador of Italy
 • H.E. Kees Klompenhouwer, Ambassador of the Netherlands
 • H.E. Jon Elvedal Fredriksen, Ambassador of Norway
 • H.E. Andreas von Beckerath, Ambassador of Sweden
 • H.E. Mr. Guillaume Scheurer, Ambassador of Switzerland
 • H.E. Judith Gough, Ambassador of the United Kingdom
 • H.E. Geoffrey Pyatt, Ambassador of the United States of America

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти