602

Харків'яни хочуть змінити українські закони через гомофобію


Гучна справа про вбивство 26-річного харківського учасника ЛГБТ-спільноти Ігоря Работягова може отримати новий поворот

Харків'яни хочуть змінити українські закони через гомофобію

Тіло хлопця з численними ножовими пораненнями знайшли в його квартирі в січні минулого року. Протягом декількох годин правоохоронці вийшли на слід 17-річного студента Едуарда Сіногача, у якого при собі було знаряддя вбивства.

Суд першої інстанції визнав харків'янина винним в умисному вбивстві і призначив майже мінімальне покарання у вигляді восьми років в'язниці. Підтримав це рішення і апеляційний суд, не дивлячись на те, що сторона потерпілих вимагала термін майже вдвічі більше, вказуючи на особливу жорстокість злочину: вбивця завдав 28 ножових поранень.

Як розповів "Сегодня" адвокат потерпілої сторони Роман Лихачов, вони збираються пройти касацію, після чого - звернутися до Європейського суду з прав людини.

"Ми спробуємо не тільки домогтися суворішого вироку, але і створити прецедент і вплинути на законодавство, яке не враховує гомофобний ознака в злочинах як обтяжлива обставина, - говорить Лихачов. - Нам потрібно, щоб Євросуд написав Україні рекомендацію, щоб привести наше законодавство у порядок з урахуванням нових тенденцій, які є в суспільстві ".

На результат усього процесу юрист дивиться з оптимізмом і додає: в тому числі і вбивство Работягова сподвигло безліч правозахисників і громадських працівників ініціювати зміни в Кримінальному кодексі, які зараз обговорюють в вищих колах влади. Перш за все, мова йде про посилення покарання за вбивство або нанесення травм на ґрунті гомофобії.

Великі надії на ЄСПЛ покладають і в ЛГБТ-спільноті, де теж впевнені: харківські судді не взяли до уваги мотив ненависті до геїв у скандальній справі. На думку представника ЛГБТ-організації ВБО "Точка опори" Тимура Левчука, на Заході траплялися прецеденти, в результаті яких держави після судових рішень вносили зміни в закон.

"У нашій країні могли б врахувати досвід інших країн і на підставі їх судових рішень щось змінити", - говорить Левчук, запевняючи, що одне судове рішення, в якому врахують мотив ненависті до геїв, спричинить прийняття аналогічних рішень в майбутньому.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти