604

Департамент ходи: Марш рівності буде безпечний


12 червня в рамках Міжнародного ЛГБТ-форуму "КиївПрайд2016" пройде правозахисний Марш рівності

Департамент ходи: Марш рівності буде безпечний

Голова департаменту безпеки "КиївПрайд2016", правозахисниця та активістка Руслана Панухник розповіла про деталі Маршу рівності.

"Департаментом Маршу була проведена велика робота, яка розпочалася більше, ніж за півроку до Маршу Рівності 2016", - написала Руслана Панухник.

Правозахисниця розповіла, що Департамент ходи серйозно сприйняв торішню критику і попрацювали над своїми помилками, так  готуватися до Маршу рівності почали ще у вересні 2015 року, і як результат було втілено та розроблено програму підготовики волонтерів безпеки.

"Безпека Маршу – це про відповідальність. Відповідальність усіх сторін: держави, організаторів, а також самих учасників. Дуже важливо, аби усі розуміли, що ані поліція, ані тим більше організатори не можуть гарантувати 100% безпеки", - говорить Руслана Панухник.

Та відзначає, що вирішивши приєднатися до цієї достатньо ризикованої та небезпечної акції, кожен і кожна з учасників нестимуть особисту відповідальність за власну безпеку. А заходи безпеки з боку держави будуть безпрецедентними, адже Департамент ходи пропрацьовує з поліцією всі моменти, особливо - відходи/евакуацію.

Повідомляється, шо організатори провели 5 зустрічей з поліцією та 2 із міською владою, а цьогорічна позиція поліції та міської влади є значно більш конструктивною і відкритою, ніж минулого року, коли до останнього пропонували не проводити Марш. Усі зустрічі відбувалися на досить високому рівні, тому є підстави вважати, що політична воля для проведення Маршу Рівності в Києві.

В повідомленні зазначено, що організатори докладають максимальних зусиль аби Марш пройшов мирно та безпечно, а інформація буде оголошена по мірі можливості, тому не варто витрачати свій час та час організаторів пусті на неконструктивні дискусії.

Нагадаємо, що Спеціальний посланець США з прав людини ЛГБТІ-спільноти (лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерів та інтерсексуалів) Ренді Беррі відвідає Київ. Як йдеться в повідомленні посольства США в Україні, він перебуватиме в Україні 7-8 червня, планує взяти участь у Марші рівності і зустрітися з різними організаціями громадянського суспільства і високопосадовцями уряду.

Фото: Steven Universe

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти