747

Офіційно: Відбулося історичне відкриття КиївПрайду


Цьогорічне відкриття стало наймасовішим в історії України

Офіційно: Відбулося історичне відкриття КиївПрайду

Вчора, 7 червня, відбулося офіційне відкриття тижню КиївПрайд-2016. 

Уперше в історії українських прайдів на відкриття зібралося так багато людей - близько двохсот осіб. 

На початку церемонії слово взяли організатори КиївПрайду.  Вони багато жартували, чим показували, що знаходяться у сімейному колі друзів та однодумців. 

Офіційно відкривала захід членкиня оргкомітету Анна Довгопол. Вона зосередила увагу на тому, що Прайд - це не тільки Марш, а ще й різноманітні інформаційні, культурні заходи.

"Звичайно, хотілося б більше розважальних, але ми поки що не можемо собі це дозволити", - сказала вона.

Активістка додала, що останнім часом вони почали казати про права людини для ЛГБТ вголос, максимально широко, бо тільки так можна добути перемогу. 

"Після всієї агресії зі сторони опонентів у нас був страх - а чи треба проводити це далі? Тому що ми не хочемо підставляти інших і самі бути жертвами насилля. Але ми зрозуміли, що якщо ми зупинимося зараз, то це буде відкат.", - заявила Довгопол. 

Також вона зазначила, що темою цьогорічного була обрана безпека, тому що ЛГБТ, як частина українського суспільства, дуже гостро відчувають цю проблему. 

Під час відкриття Прайду слово взяв і посланник США з питань прав ЛГБТ Ренді Беррі, який зазначив, що необхідно продовжувати боротьбу за своє існування і свої права і навів приклад Гарві Мілка, який поклав життя у цій боротьбі. Також він зазначив, що лише 10 років тому у гомосексуальних людей США майже не було громадянських прав, а вже у минулому році одностатеві шлюби легалізовані у всіх штатах держави. 

Зазначимо, що у відкритті КиївПрайду взяли участь і зірки національного масштабу - Урсула та Агата Вільчик, які співали для публіки. 

Загалом, захід пройшов у щасливій та дружній атмомсфері. З повною програмою КиївПрайду можна ознайомитися тут. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти