435

"ЗМІ вже навчилися не називати правозахисний ЛГБТ-марш гей-парадом", - медіаексперт


Як українські видання писали про Марш Рівності

"ЗМІ вже навчилися не називати правозахисний ЛГБТ-марш гей-парадом", - медіаексперт

Експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій написав матеріал, в якому проаналізував як висвітлювали Марш Рівності українські ЗМІ. 

Він відзначає, що публікації можна поділити на два блоки: 1) висвітлення маршу та його наслідків і 2) супутні матеріали лайтово-просвітницького характеру. 

На думку автора, матеріал другого блоку розкривають "людське обличчя" теми: через історії студентів-ЛГБТ, через батьків осіб ЛГБТ, через правозахисників, які займаються методично і щодня такими справами, зрештою, з допомогою авторських поглядів інтелектуалів та відомих журналістів, що йти проти прайду – це йти проти руху прогресу (за прикладом боротьби за права жінок чи чорношкірих).

"Натомість якщо йдеться про саму подію «Маршу рівності», яка викликала чимало емоцій на кшталт «хай роблять у ліжку, що хочуть, а не виходять на вулицю», то ЗМІ підійшли до цієї теми, на перший погляд, виважено, проте якщо придивитися, можна помітити різницю. Друковані видання, попри позірність збалансованої подачі, все ж спекулювали на більшій неприхильності суспільства до ЛГБТ", - пише Кабачій. 

Також він відзначає, що більш прихильними до Маршу були інтернет-ЗМІ. Потім автор коротко проаналізував матеріали про Марш в онлайн-виданнях: Медуза, ЛГБТ-портал, Громадське ТБ, Українська правда. 

Інтерв`ю Романа Кабачія "Національному ЛГБТ-порталу" можна прочитати тут. 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти