691

В ООН представили рекомендації щодо захисту ЛГБТ від тортур


Експерти ООН закликали не допускати застосування тортур по відношенню до представників ЛГБТ

В ООН представили рекомендації щодо захисту ЛГБТ від  тортур

В ООН звернули увагу на випадки, коли трансгендерних жінок поміщають в чоловічі тюремні камери, де вони піддаються зґвалтуванню і іншим формам наруги.

Голова Комітету ООН проти тортур Йенс Модвіг заявив, що представники ЛГБТ в найбільшою мірою схильні до тортурам і жорстокому поводженню в місцях позбавлення волі - в тюрмах, слідчих ізоляторах, медичних установах або в місцях тимчасового утримання мігрантів.

Експерти Комітету зазначили, що, як правило, у співробітників в'язниць немає достатньої підготовки для того, щоб зрозуміти особливі потреби представників ЛГБТ і не допустити їх стигматизації. У в'язницях немає належних процедур ідентифікації статі, оцінки потенційного ризику змісту лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів в тих чи інших умовах.

«Що стосується, наприклад, транссексуалів, як жінок, так і чоловіків, то найчастіше їх статус повністю ігнорують. В результаті деяких трансгендерних жінок поміщають в чоловічі в'язниці, де вони стикаються з високим ризиком зґвалтування, часто за участю тюремного персоналу », - сказав голова Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням Малькольм Еванс.

Малькольм Еванс повідомив, що в рамках очолюваного ним Підкомітету ООН розроблений набір заходів щодо запобігання катуванням та жорстокому поводженню з представниками ЛГБТ в місцях позбавлення волі.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти