"Як греко-католику мені в цьому питанні не треба відкривати Америки"

Український історик Ярослав Грицак написав колонку, де розповів, що треба робити з гомосексуалами.
Спочатку він привів приклад, як американці за останні 12 років стали більше толерантними і вже більшість громадян США підтримують одностатеві шлюби, не дивлячись на те, що вони живуть у релігійній країні.
"Україна ближча до 2004-го, ніж до 2016 року, за американськими мірками. Але водночас у ній помітний рух від одного до другого. Київський прайд-парад може бути одним із доказів: крім погроз і страхів, він пройшов мирно, без насильства. Тим самим став позитивним тестом України – вибачте за патетичність – на приналежність до західного світу", - пише Грицак.
Він запевняє, що стоїть питання, як перевести Україну з американського 2004 року в 2016-й?
"Ціна цього питання – висока.
Адже в нас головна лінія розколу щодо ЛГБТ пролягає не між традиціоналістами й модерністами, а проходить через модерністський табір.
Відповідно, якщо вкидаємо в наші публічні дискусії питання про гомосексуалізм, то ризикуємо внести розбрат у групу, яка є головним агентом змін. А тим самим понизити шанси на модернізацію України", - вважає історик.
До того ж він згадує слова Папи Франциска, які для багатьох віруючих змінили вектор відношення до ЛГБТ.
"Як греко-католику мені в цьому питанні не треба відкривати Америки. Її за мене відкрив "мій" Папа Франциск. Коли його спитали про ставлення до геїв, він відповів питанням на питання: "А хто я такий, щоб їх судити?"
Слова Франциска мають богословську основу, яку він розвинув у своєму недавньому зверненні "Amoris Laetitia" ("Радість любові"). А якщо говорити світською мовою, вони є добрим прикладом, як можна понизити градус напруги, перевівши дискусію в іншу, вищу площину.
Я свідомий того, що навіть у моїй церкві чимало тих, хто є більшими католиками, ніж сам Папа. Припускаю також, що дехто з вас, хто читає ці рядки, сприймає їх як приховану пропаганду гомосексуалізму.
Запевняю вас, що мені йдеться про речі важливіші: як українцеві – про успіх України, а як людині – про світ, де, словами того ж Франциска, буде більше толерантності, а менше осуду", - написав Грицак.
Повну колонку автора можна прочитати тут.
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua