706

Чехи - за повноцінний шлюб для одностатевих пар


Дві третини чеських громадян позитивно ставляться до укладення одностатевими парами повноцінного шлюбу

Чехи - за повноцінний шлюб для одностатевих пар

В даний час в Чеській Республіці вже 10 років діє закон, за яким одностатеві пари можуть реєструвати партнерські відносини, що регулюють правові, майнові та інші питання. При цьому права на усиновлення дитини такі пари не мають. Про це повідомляє «Чеське Радіо».

Дослідження, проведене агентством Median на замовлення «Чешского Радио» показало, що 68% респондентів вважають, що геї і лесбіянки мають отримати можливість укладати звичайний шлюбний союз.

Переважна більшість також підтримує існування в країні реєстрацію партнерства для гомосексуальних пар.

«Реєстрацію партнерств частіше підтримують молоді люди і жителі великих міст. Навпаки, негативно до цього ставляться мешканці невеликих населених пунктів, люди старшого віку і електорат партій з консервативною позицією, таких як християнські-демократи чи комуністи».

З більшою обережністю населення Чехії ставиться до права на усиновлення.

Тут респонденти діляться на два рівних табори - 48% підтримує введення такого дозволу, така ж кількість висловлюється проти. Деяке число опитаних ще не визначили свою позицію з цього питання.

Зате 83% чехів підтримують надання гомосексуальним парам права на спільне володіння майном, а 76% респондентів вважають, що вони можуть наслідувати й отримувати пенсію за свого партнера. Чеський закон поки їм такого права не дає.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти