499

Фестиваль рівності у Дніпрі залишився без приміщення


У Дніпрі дирекція центральної міської бібліотеки відмовила Фестивалю рівності надати місце для заходу

Фестиваль рівності у Дніпрі залишився без приміщення

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланям на одну з організаторок фестивалю Ганну Мягких.

За її словами, на фестивалі мало йтися про різні групи населення, проблеми яких залишаються в тіні. На захід запросили представників цих груп – люди з обмеженими фізичними можливостями, переселенців, представників національних меншин, жінок-учасниць АТО, представників ЛГБТ-спільноти та інших. Організатори фестивалю хотіли провести захід в бібліотеці, бо це одне з небагатьох місць, куди мають доступ люди з обмеженою мобільністю.

В адміністрації центральної міської бібліотеки Радіо Свобода підтвердили, що відмовили в приміщенні організаторам фестивалю. Там також зазначили, що через гучні публікації в інтернет-ЗМІ побоювались провокацій і не могли гарантувати безпеку свого персоналу і читачів у разі проведення такого заходу.

"В інтернеті з’явилось повідомлення про те, що в Дніпрі пройде гей-парад. Це з’явилось 5 числа. Ми зв’язались з організаторами й сказали: знаєте, ми не можемо піддавати ризику бібліотеку і її читачів, якщо поширюється така інформація. У нас завжди відбувається багато заходів, але тут жінки – учасниці АТО, переселенці, люди з обмеженою мобільністю, жінки, що зазнають насилля, відійшли б на другий план, а оце (ЛГБТ – ред.) вийшло б на перший план. Для нас це небезпечно. Це бібліотека, а не місце, де можуть відбуватись "бойові дії". У нас немає можливості захищати бібліотеку, тому ми відмовили. Ви ж пам’ятаєте, що було у Львові і як у Києві охороняли гей-марш…", – сказала у коментарі Радіо Свобода заступник директора бібліотеки Наталія Шелест.

В адміністрації бібліотеки Радіо Свобода також повідомили, що попередили організаторів фестивалю щодо приміщення за 10 днів до дати проведення.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти