589

В Одесі презентували фільм відомого гей-режисера


На Одеському міжнародному кінофестивалі представили фільм "Ромео і Джульєтта"

В Одесі презентували фільм відомого гей-режисера

17 липня, в рамках програми "Шекспір у кіно", показали фільм "Ромео і Джульєта" - художній фільм, знятий 1968 року режисером Франко Дзефіреллі, який зробив камінг-аут у 1996 році. Тривалість фільму — 138 хвилин, країни-виробники — Велика Британія, Італія. 

Фільм представлений в рамках ретроспективи Shakespeare on Film присвячена 400-літтю від дня смерті великого драматурга у 2016 році. Куратори програми виступають – Британська Рада і Британський кіноінститут (BFI).

«Ми раді представити українську прем’єру програми "Шекспір у кіно" як частину нашої щорічної програми на Одеському кінофестивалі», – зазначив Пабло Росселло, директор мистецької програми Британської Ради в Україні.

Перед всіма фільмами показують промо-ролик ретропеспективи "Шекспір у кіно", у ньому про неї розповідає один з найбільш авторитетних ЛГБТ-активістів у світі та відомий актор Ієн Маккеллен.

В рамках позаконкурсної програми Одеського кінофестивалю буде показано п’ять знакових екранізацій творів барда:

  • Стрічка «Гамлет» Лоуренса Олів’є (1948), що отримала дві премії «Золотий глобус», а також дві нагороди Венеціанського кінофестивалю. «Гамлет» став першим британським фільмом – володарем премії «Оскар» за найкращу стрічку;
  • «Ромео і Джульєтта» Франко Дзефіреллі (1968) із музикою знаменитого італійського композитора Ніно Рота. На рахунку картини дві статуетки «Оскар» та три нагороди «Золотий глобус»;
  • Макбет» Романа Поланскі (1971) з Джоном Фінчем і Франческою Анніс в головних ролях;
  • «Книги Просперо» Пітера Грінуея (1991) – повнометражна екранізація п’єси Вільяма Шекспіра «Буря». Музику до фільму написав видатний британський композитор Майкл Найман;
  • «Король Лір» Пітера Брука (1971), у головній ролі – володар «Оскара» та «Золотого глобуса» Пол Скофілд.

Shakespeare on Film – спеціальна кінопрограма Британського кіноінституту, до якої увійшли 16 екранізацій творів Шекспіра, що стали світовою кінокласикою. В цьому році програму покажуть у понад 100 країнах світу. Основна мета добірки – простежити, як творчість британського драматурга інтерпретувалась на різних етапах розвитку кінематографа. Ретроспектива Shakespeare on Film – частина глобальної ініціативи Shakespeare Lives, організованої Британською Радою та кампанією GREAT Britain.

Фото: кадир із стрічки "Romeo and Juliet", 1968

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти