738

Посол Туреччини: Латвія, як і Росія, не Європа - народ "проти гей-весіль"


Посол Туреччини в Латвії Хайри Хайрет Ялав заявив, що Латвія "це не Європа" і привів як доказ ставлення громадян цієї країни до шлюбного рівноправності

Посол Туреччини: Латвія, як і Росія, не Європа - народ "проти гей-весіль"

Турецький посланник висловив думку, що "латвійці навряд чи готові підтримати цінності, які підтримують основні країни Європи".

"Я не думаю, що більшість людей в Латвії підтримує гей-весілля, як в Європі. Можна провести референдум, щоб переконатися в цьому. Латвія зовсім не схожа на європейські Нідерланди - я пам'ятаю, рік тому голландський посол в Туреччині хотів брати участь в марші за права ЛБТГ, вони потребували захисту поліції з обох сторін", - сказав турецький посол газеті "Вести".

Ми не можемо сказати, що Латвія це Європа, підкреслив Хайри Хайрет Ялав і привів в приклад Росію, Індію та Туреччину.

У Туреччині при президенті Ердогану, якого безуспішно намагалися повалити військові кілька днів тому, ситуація в області прав людини для ЛГБТ погіршується з кожним роком. Ердоган тримає послідовний курс на ісламізацію країни. Протягом останніх двох років гей-прайд розстрілюють гумовими кулями, водометами і сльозогінним газом.

Що стосується Латвії, то вона залишається однією з найбільш консервативних країн Європи щодо рівності прав для ЛГБТ.

У 2006 році парламент Латвії затвердив закон, що забороняє дискримінацію геїв і лесбійок на робочому місці. Ухвалення відповідного закону було неодмінною умовою для вступу країни до Євросоюзу. Але роком раніше депутати прийняли поправки до Конституції, які забороняють одностатеві шлюби.

Латвія в останні роки зробила кілька кроків у бік толерантності. Так, влітку 2015 року "Европрайд" пройшов по центру Риги без пригод. Широку популярність здобув восени 2014 року камін-аут глави МЗС Едгара Ринкевич.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти