Поліцейські вчилися розрізняти "хуліганку" та напади, спричинені нетерпимістю до дискримінованих груп

Про це Depo.Дніпро повідомила організаторка тренінгу, координаторка проектів "Гендерного клубу Дніпра" Ольга Полякова.
"На сьогодні у статистиці не відображено злочини, скоєні на ґрунті ненависті. Таким чином виникає хибне уявлення, що названі злочини не скоюють. Коли поліцейські будуть реєструвати наприклад не тільки сам напад, але й причини через, які він відбувся, то ми зможемо побачити інші статистичні дані і справедливе покарання злочинця", - зазначила організаторка.
"Тренінг був присвячений толерантності та недискримінації, ми також проговорили що таке злочини на грунті ненависті та як їх виявляти і фіксувати. Патрульні Дніпра дуже вмотивовані і проявили себе дуже професійно", - зазначила директорка з комунікацій ЛГБТ-організації ВБО "Точка опори" Ліза Кузьменко.
Участь у тренінгу взяли добровільно у свій вихідний день 11 патрульних поліцейських, одна юристка, а також прес-секретар патрульної поліції Дніпра Юлія Курочкіна.
"Для мене немає сумніву в тому, що поліцейські керуються буквою закону в своїй роботі, але важливо, щоби вони як люди розуміли, що є люди інакші, і щоби усвідомлення толерантності відображалося на їхній службі", - зазначила вона.
Захід відбувся 24 липня під Дніпром. Учасники багато дискутували і навіть малювали плакати. Особливу увагу приділяли темі ЛГБТ, домашньому насильству і насильству над жінками. Як відзначили учасники, дискусії продовжилися і після навчання, яке дозволило патрульним отримати глибші знання про дискриміновані групи.
Злочини з нетерпимості мають у Кримінальному кодексі свою кваліфікацію та винесені в окрему статтю 161. За нею, залежно від тяжкості, передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі строком до п'яти років.
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua