683

Патрульним Дніпра розповіли про ЛГБТ та злочини на ґрунті ненависті


Поліцейські вчилися розрізняти "хуліганку" та напади, спричинені нетерпимістю до дискримінованих груп

Патрульним Дніпра розповіли про ЛГБТ та злочини на ґрунті ненависті

Про це Depo.Дніпро повідомила організаторка тренінгу, координаторка проектів "Гендерного клубу Дніпра" Ольга Полякова.

"На сьогодні у статистиці не відображено злочини, скоєні на ґрунті ненависті. Таким чином виникає хибне уявлення, що названі злочини не скоюють. Коли поліцейські будуть реєструвати наприклад не тільки сам напад, але й причини через, які він відбувся, то ми зможемо побачити інші статистичні дані і справедливе покарання злочинця", - зазначила організаторка.

"Тренінг був присвячений толерантності та недискримінації, ми також проговорили що таке злочини на грунті ненависті та як їх виявляти і фіксувати. Патрульні Дніпра дуже вмотивовані і проявили себе дуже професійно", - зазначила директорка з комунікацій ЛГБТ-організації ВБО "Точка опори" Ліза Кузьменко.

Участь у тренінгу взяли добровільно у свій вихідний день 11 патрульних поліцейських, одна юристка, а також прес-секретар патрульної поліції Дніпра Юлія Курочкіна.

"Для мене немає сумніву в тому, що поліцейські керуються буквою закону в своїй роботі, але важливо, щоби вони як люди розуміли, що є люди інакші, і щоби усвідомлення толерантності відображалося на їхній службі", - зазначила вона.

Захід відбувся 24 липня під Дніпром. Учасники багато дискутували і навіть малювали плакати. Особливу увагу приділяли темі ЛГБТ, домашньому насильству і насильству над жінками. Як відзначили учасники, дискусії продовжилися і після навчання, яке дозволило патрульним отримати глибші знання про дискриміновані групи.

Злочини з нетерпимості мають у Кримінальному кодексі свою кваліфікацію та винесені в окрему статтю 161. За нею, залежно від тяжкості, передбачена відповідальність від штрафу до позбавлення волі строком до п'яти років.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти