588

В Києві розпочала роботу міжнародна конференція батьків, які мають ЛГБТ-дітей


4-5 листопада у Києві проходить ІІ Міжнародна конференція батьків ЛГБТІК-дітей «Наше суспільство: розуміння, прийняття та підтримка», організована українським батьківським рухом «Терго» та ВБО «Точка опори».

В Києві розпочала роботу міжнародна конференція батьків, які мають ЛГБТ-дітей

Під час відкриття конференції виступила Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф, яка заявила наступне: 

"24 роки тому, коли я усвідомила свою гомосексексуанісь, мої батьки підтримали мене і це буде важливо. В той час Велика Британія була зовсім іншою, адже зараз можа укласти шлюб, мати дітей та рівні права, а тоді саме підтримка батьків, рідних та друзів дозволила жити активно, не ховатися і не жити в страху. Дякую всім, хто тут зібрався і підтримує власних дітей", - заявила Посол Великої Британії.

Після Посла Великої Британії вступне слова взяла представниця проекту "Консультування з ВІЛ / СНІД та підтримка інституцій", який виконує GIZ в Україні, Тетяна Хімченко.

"Ми вже більше 6 років підтримуємо батьківську ініціативу "Терго", коли це було декілька мам, і ми не знали, що цього вийде. І я рада, що це вже друга конференція баків, які не бояться говорити, бути публічними і захищати власних батьків. Для мене "Терго" асоціюється Свен Штарброт, який є "мотором" організації та надихає нас всіх робити таку велику і важливу справу".

Також на відритті конференції виступив директор Freedom House в Україні Метью Шааф, яка захищає права людей в усьому світі понад 75-років.

"Freedom House є партнером і союзником руху за права ЛГБТКІ в Україні і по всьому світу. Ми виходимо з розуміння того, що ЛГБТКІ люди прагнуть до участі в демократичному житті і суспільстві, і користуються тими самими правами людини, як і будь-хто інший. На жаль, дискримінація та насильство з боку держави і суспільства в цілому роблять це неможливим в багатьох частинах світу", - заявив Метью Шааф.

Варто додати, що на конференції виступатиме більше 25 спікерів із 12 країн, зокрема з Канади, Великої Британії, Нідерландів та ін.
Свої доповіді представлять як професійні науковці, психологи, так і представники батьківських організацій, громадські активісти, що мають-ЛГБТ дітей.

Зокрема, під час конференції будуть презентовані результати дослідження «Батьки ЛГБТ-дітей: прийняття реальності чи боротьба з нею?». Також можна буде дізнатися про розвиток батьківського руху в Україні та його роль в адвокації прав ЛГБТ на національному рівні.

Водночас під час конференції буде проведено засідання координаційної ради Асоціації батьківських організацій Європейського Союзу, яка об’єднуватиме батьківські організації та ініціативи, що працюють в Європі та займатиметься обміном досвіду, підтримкою та координацією.

Детальну програму конференції можна завантажити за посиланням.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти