1150

Майже половина українців вважають за можливе обмеження прав ЛГБТ


Соціологи констатують, що готовність українців до обмеження прав ЛГБТ виявилася дуже високою. Про це свідчать результати опитування громадської думки про права людини в Україні, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Майже половина українців вважають за можливе обмеження прав ЛГБТ

Згідно з даними опитування, майже 46% українців висловилися за обмеження прав ЛГБТ. При цьому 19% виступають за безумовне обмеження ЛГБТ, і ще 27% дотримуються думки, що права ЛГБТ можуть бути урізані "за певних обставин". Варто зазначити, що обмеження прав ЛГБТ знаходиться на четвертому місці після 66% за обмеження прав наркозалежних (26% безумовно і 40% "за певних обставин"), 50% за обмеження прав олігархів (20% безумовно і 30% "за певних обставин" ) і 49% за обмеження прав людей з певними політичними поглядами (19% безумовно і 30% "за певних обставин"). Серед регіонів дещо більшою толерантністю відрізняється Західний регіон, а найбільшу схильність до обмеження прав виявили жителі Півдня, де 49% вважають, що безумовно необхідно обмежувати права наркозалежних і 38% - за обмеження прав ЛГБТ.

В цілому проблему дискримінації відзначило майже 60% опитаних. При цьому 16% вважають цю проблему дуже серйозною, 44% вважають, що проблема в цілому серйозна, але є ще більш важливі проблеми. Найбільше стурбовані проблемою дискримінації на Донеччині (74%, з яких 29% вважають цю проблему дуже серйозною), трохи менше стурбовані цією проблемою жителі Центрального регіону (53%).

Майже 22% від усіх опитаних визнали наявність дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в українському суспільстві.

Примітно те, що незважаючи на дуже високу готовність українців обмежувати права різних груп, майже половина опитаних виступають проти збереження відносин з країнами, де масово порушують права людей і лише 26% готове закрити очі на порушення прав людини в тих країнах, якщо це буде вигідно для України.

Джерело: Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти