924

В Маріуполі невідомі розмалювали арт-простір образливими написами проти ЛГБТ


В ефірі Громадського телебачення Донбасу разом з Діаною Берг обговорили гомофобні нападки на арт-простір "ТЮ"

В Маріуполі невідомі розмалювали арт-простір образливими написами проти ЛГБТ

Кілька тижнів тому в Маріуполі невідомі вночі розмалювали образливими написами і свастикою будівлю арт-платформи «ТЮ!». На цьому тижні засновниця платформи Діана Берг подала заяву в поліцію.

«Хто це зробив, я сподіваюся, розбереться слідство, тому що я подала заяву в райвідділ поліції і сподіваюся, що найближчим часом отримаю відповідь. Я наполягаю, що це 161 стаття - злочин на ґрунті ненависті, а не просто хуліганство», - розповіла вона в ефірі «Недели Мариуполя».

Вона зазначає, що поки невідомо, як це кваліфікує поліція. Як правило, такі справи найчастіше кваліфікують, як хуліганство. За її словами, тому що так простіше для поліції, простіше «зам'яти справу».

Берг наполягає, що в даному випадку має місце не просто хуліганство, так як будівля арт-платформи розмалювали написами, які говорять про нетерпимість до ЛГБТ, а також свастикою і іншими символами, які підпадають під статтю ст. 486 КК (пропаганда нацизму).

«Просто хуліганство - це розбити вікно, написати якийсь нейтральне слово, вираз на стіні. А коли цей вандалізм - це ненавистm до конкретної групи осіб», - говорить вона.

Діана Берг також зазначила, що реакція суспільства на проблеми і права ЛГБТ - це маркер готовності приймати незнайоме, бути толерантним.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти