772

В Україні дозволять усиновлення трансгендерним та ВІЛ-позитивним людям


Відповідний проект наказу опублікував МОЗ

В Україні дозволять усиновлення трансгендерним та ВІЛ-позитивним людям

Міністерство охорони здоров’я України підготувало проект наказу, де з переліку захворювань, через які забороняється усиновлення, прибираються низка діагнозів, пов’язаних з наявністю ВІЛ та інвалідністю чи трансгендерністю. Про це повідомляє ВБО "ТОЧКА ОПОРИ".

Раніше, Наказом МОЗ №479 2008 року було встановлено перелік захворювань, за наявності яких забороняється адопція, що включав групу ознак, серед інвалідність чи наявність ВІЛ. Таким чином, люди, які живуть з ВІЛ, люди з інвалідністю, трансгендерні люди не мали можливість усиновити дитину.

13 лютого МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, яким змінюється вищезгаданий перелік. З нього буде прибрано заборону за ознакою ВІЛ, інвалідності чи трансгендерність. У пояснювальній записці до проекту зазначено, що перелік, який діє досі, є дискримінаційним і не відповідає як міжнародним договорам, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не відповідає Закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» та Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти