566

Президент не допустить вилучення з Трудового кодексу норм захисту ЛГБТ – Цеголко


Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук прес-секретар президента Святослав Цеголко.

Президент не допустить вилучення з Трудового кодексу норм захисту ЛГБТ – Цеголко

Президент України Петро Порошенко не допустить ревізії зобов'язань України, реалізованих для отримання безвізового режиму, і не підтримає вилучення з проекту Трудового кодексу антидискримінаційних норм, які захищають представників ЛГБТ-спільноти.

"Президент не допустить ревізії зобов'язань України, які ми реалізували для отримання безвізового режиму. Рішення парламентського комітету вилучити з проекту нового Трудового кодексу так звані антидискримінаційні норми глава держави вважає помилковим і навіть провокативним. Петро Порошенко запевнив наших партнерів дипломатичними каналами, що така позиція комітету не знайде підтримки ні у Верховній Раді, ані тим більше з боку Президента. Україна виконувала, виконує і буде виконувати всі свої зобов'язання", – написав Цеголко.

Нагадаємо, 15 березня Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення повністю видалив у проекті нового Трудового кодексу перелік захищених ознак зі статті про заборону дискримінації (ст. 3).

Про це йдеться у спільній заяві громадських організацій "Гей-альянс Україна", "Точка опори" та “КиївПрайд”. Автори заяви повідомляють, що представників ЛГБТІ- та правозахисних організацій не допустили до участі в засіданні.

Комітет рекомендував парламенту прийняти свою редакцію Кодексу в другому читанні і в цілому.

"Це практично гарантує, що Трудовий кодекс буде прийнятий без згадки про сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність (СОҐІ) чи інші ознаки. Ми уже бачили аналогічну ситуацію під час прийняття антидискримінаційного закону у 2012 році (хоча тоді влада до останнього переконувала міжнародних партнерів у можливості внесення поправок)", – йдеться у заяві правозахисників.

Автори заяви нагадують, що заборона дискримінації, в тому числі за ознаками СОҐІ, є зобов'язаннями України в рамках реалізації Плану дій з лібералізації візового режиму, а також відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС (зокрема, імплементація Директиви Ради ЄС 2000/78/ЄC).

"Прийняття нового Трудового кодексу без переліку ознак, за якими забороняється дискримінація, буде обманом міжнародних партнерів України та відступом від її добровільних зобов’язань перед ЄС. Це стане величезним кроком назад у забезпеченні прав всіх громадян України в трудовій сфері, де дискримінація є найбільш поширеною", – заявляють автори заяви і закликають народних депутатів не відступати від зобов’язань України та гарантувати захист від дискримінації за будь-якою ознакою, в тому числі – за ознаками СОҐІ", - йдеться в заяві.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти