1163

Зорян Кісь: ЛГБТ-спільнота виступатиме проти прийняття нового Трудового кодексу


Член правління і засновник ВБО “Точка опори” Зорян Кісь виступив на круглому столі «Проект Трудового кодексу України

Зорян Кісь: ЛГБТ-спільнота виступатиме проти прийняття нового Трудового кодексу

Член правління і засновник ВБО “Точка опори” Зорян Кісь виступив на круглому столі «Проект Трудового кодексу України – шлях до демократизації трудових відносин чи спроба остаточного встановлення монополії роботодавця?», що відбувся 30 березня у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Захід пройшов під головуванням секретаря комітету, народного депутата України Наталії Веселової.

У круглому столі також взяли участь представники незалежних профспілок України, які, як і ЛГБТ-організації, практично уперше отримали реальну можливість донести до депутатів ВР та широких кіл громадськості свою критичну позицію щодо проекту Трудового кодексу.

Текст виступу:

 

Шановні колеги,

Я є членом правління трьох українських ЛГБТ-організацій [ВГО «Гей-альянс Україна», ВБО “Точка опори”, ГО “КиївПрайд”], які звернулись із листом до міжнародних партнерів України після рішення Комітету від 15 березня [в якому наголосили на неприйнятності виключення з проекту Трудового кодексу переліку ознак, за якими заборонена дискримінація].

І справді, з огляду на інші проблеми проекту Трудового кодексу, проблеми дискримінації не є найбільш актуальними і важливими. Однак, саме вони привернули увагу міжнародної спільноти. Певні антидискримінаційні норми - це міжнародні зобов’язання України, які вона повинна виконати, якщо угода про асоціацію з ЄС та візова лібералізація залишаються для нашої країни актуальними.

Я згоден з отцем Олексою [Петрівим] в тому, що це справді не найбільша проблема проекту, але завдяки їй він отримав широкий резонанс і в українському суспільстві. Якщо хтось бажав би, щоб цей законопроект не був прийнятий, то [виключення переліку ознак] - це саме те, що потрібно було зробити.

Я хочу попросити пробачення у колеги зі “Свободи” - моя усмішка не була проявом неповаги. [Навпаки] мені подобається, наскільки різні погляди людей, які зібралися за цим столом, і разом критикують проект Трудового кодексу.

Відповідаючи на запитання пані Наталії Веселової про те, яку саме поправку слід підтримувати в контексті статті 3 проекту, я пропонував би підтримувати поправку № 57, адже вона має найбільшу кількість депутатів, що її відстоюють. Ми звернемось до цих депутатів з проханням взяти участь в засіданні Комітету 11 квітня. Треба сказати, що 15 березня в той самий час відбувалось засідання комітету з протидії корупції, і більшість цих депутатів були там.

Однак, наскільки я розумію, [чинна редакція] проекту не має підтримки з боку [незалежних] профспілок, і навіть в контексті статті 3 проект є в інтересах роботодавців, а не працівників. Стаття 3 [в її теперішній редакції суперечить принципу] юридичної визначеності, оскільки забороняти дискримінацію всіх - це все одно, що не забороняти дискримінацію взагалі. Саме в цьому проект також відстоює інтереси роботодавців, а не працівників.

Тому я думаю, що українська ЛГБТ-спільнота буде союзником і разом з вільними профспілками виступатиме проти прийняття цього законопроекту в чинній редакції. І не лише тому, що нас цікавить стаття 3, але й тому, що ми також переважно є працівниками, а не роботодавцями. Дякую за увагу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти