1251

Human Rights Watch підтверджує, що поліція Чечні катувала і принижувала десятки геїв та бісексуалів


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch підтверджує, що поліція в російському регіоні Чечні затримувала, катувала і принижувала десятки чоловіків – геїв та бісексуалів – навесні 2017 року в "очевидній спробі викреслити їх з чеченського суспільства"

Human Rights Watch підтверджує, що поліція Чечні катувала і принижувала десятки геїв та бісексуалів

Про це йдеться у доповіді HRW, опублікованій 26 травня. Про це повідомляє Центр інформації про права людини.

У доповіді "У них довгі руки, і вони знайдуть мене. Облава на геїв в Чечні навесні 2017 г.", яка має 42 сторінки, зокрема, зазначено, що "боротьба проти геїв" тривала з кінця лютого до щонайменше початку квітня, і що наказ про це було отримано від посадових осіб Чечні.

Правозахисники кажуть, що спікер парламенту Чечні Магомед Даудов "зіграв, мабуть, ключову роль в забезпеченні і схвалення чеченським керівництвом початку чистки".

Більшість жертв тортур, з якими розмовляли представники Human Rights Watch повідомили, що чули від поліцейських згадки про Даудова і накази, які він нібито давав щодо насилля над гомосексуалами. Троє з опитаних потерпілих казали, що бачили Даудова в неофіційних місцях утримання в Грозному і Аргуні, де були здійснені зловживання.

За даними правозахисників, "чистка" представників нетрадиційної сексуальної орієнтації розпочалася в Аргуні, за приблизно 18 кілометрів від Грозного, в останній тиждень лютого. Директор програми Human Rights Watch з прав ЛГБТ-спільноти Грем Рід каже, що більшість жертв затримували і катували протягом декількох днів або навіть тижнів. Деякі, ймовірно, загинули, а деякі були заарештовані.

"Всі жертви постраждали від повторного побиття…Співробітники служби безпеки били їх ногами, поліпропіленовими трубами і палицями", – йдеться в доповіді. Правозахисна організація стверджує, що під час катувань у Чечні також використовувались електрошокові пристрої.

Рід також наголошує, що жертви, які покинули Чечню після звільнення, залишаються в небезпеці в інших регіонах Росії, бо їм погрожують.

"Ті, хто пережив важкі випробування в Чечні, опинилися поміж двох вогнів: їм доводиться одночасно шукати порятунку і від влади Чечні, і від можливої розправи з боку своїх родичів. Російським чиновникам необхідно враховувати граничну вразливість постраждалих і їхній виправданий страх подавати скарги на дії силовиків", – зазначив Грем Рід.

У HRW наполягають, що влада повинна вжити додаткових заходів для захисту жертв, свідків і їхніх найближчих родичів. Крім того, організація закликала міжнародну спільноту тиснути на Москву, зокрема, через постійні запити про хід розслідування.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти