1092

Гей у Китаї виграв гучну справу про примусове лікування


Суд в центральному Китаї постановив виплатити представнику ЛГБТ компенсацію за примусове "лікування від гомосексуалізму" і принести йому вибачення

Гей у Китаї виграв гучну справу про примусове лікування

Позивач на прізвище Ю звернувся до суду після того як його дружина і родичі в 2015 році відправили його на примусове лікування в психіатричну лікарню міста Чжумадянь провінції Хенань. Про це повідомляє BBC.

 
Протягом 19 днів в лікарні йому робили ін'єкції і давали таблетки. Згідно з рішенням суду, примусове поміщення в психіатричну лікарню є порушенням прав громадянина, якщо він не становив загрозу для суспільства.
 
У травні суд зажадав, щоб психіатрична лікарня, в якій Ю був поставлений діагноз "порушення сексуальних уподобань", опублікувала в одній з місцевих газет вибачення перед Ю і заплатила йому компенсацію в розмірі 735 доларів.
 
У 2014 році активіст Пен Яньхуа, що захищає права геїв, пройшов лікування в приватній психіатричній клініці, щоб отримати про інформацію про "лікуванні гомосексуалізму" за допомогою електрошоку. Про це способі лікування говорилося в рекламі клініки.
 
Пізніше активіст звернувся в суд з позовом до клініки, вимагаючи компенсацію за знущання, які йому довелося перенести в ході "лікування". Суд постановив виплатити активісту 500 доларів в якості компенсації. Також на вимогу суду реклама клініки була знята.
 
До 2001 року гомосексуальність в Китаї розглядався як психіатричне захворювання, яке необхідно лікувати. Незважаючи на те, що в деяких містах, таких як Шанхай, проводяться гей-паради і фестивалі, ставлення до цього явища в Китаї залишається досить консервативним.
 
За даними правозахисників, мільйони геїв через тиск з боку родичів і суспільства воліють вступати в гетеросексуальні шлюби, ніж відкрито заявляти про свою сексуальну орієнтацію.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти