337

Росія: злочини на ґрунті ненависті подвоїлися після введення закону про “ґей-пропаґанду”


За останні п'ять років в Росії подвоїлася кількість злочинів на ґрунті ненависті проти лесбійок, ґеїв, бісексуалів та трансґендерів (ЛҐБТ)

Росія: злочини на ґрунті ненависті подвоїлися після введення закону про “ґей-пропаґанду”

Про це повідомили дослідники російського “Центру незалежних соціальних досліджень”, передає 21 листопада агентство Reuters.

За оцінками Центру, після введення в дію закону про заборону “пропаґанди нетрадиційних сексуальних відносин” кількість утисків меншин збільшилась. Дослідники вказують, що майже 200 із 250 епізодів злочинів на ґрунті ненависті є вбивствами.

“(Правопорушники) стали більш агресивними та менш боязкими”, - зауважила член правління правозахисної кампанії “Російська ЛҐБТ-мережа” Світлана Захарова, організація якої відзначає таку ж тенденцію.

“Здається, що певною мірою уряд підтримує їхні дії. Багато злочинців відкрито говорять про свої злочини, як про благородні вчинки”, – цитує Reuters Захарову.

Reuters вказує, що російська поліція не надала відповідь на інформаційний запит на момент публікації новини.

У Росії кількість вироків за злочини проти ЛҐБТ зросла до 65 у 2015 році з 18 у 2010 році, повідомили дослідники з Петербурга, спираючись на дані довідково-правової системи судових рішень “РосПравосудие”. Більшість жертв були ґеями.

Гомосексуальність у Росії, де вплив консервативної православної церкви суттєво зріс за останні роки, була кримінальним злочином до 1993 року і вважалася психічним захворюванням до 1999 року.

Як повідомили дослідники, наведена статистика може мати суттєву похибку, тому що багато злочинів на ґрунті ненависті не розслідуються та не переслідуються.

Введений у дію в 2013 році закон про “ґей-пропаганду”, яким послуговувалися для заборони маршів за права ЛҐБТ та затримання ґей-активістів і правозахисників, розцінюється багатьма як наступ президента Володимира Путіна на інакомислення і його зближення з Російською православною церквою.

У 2016 році Росія була визнана другою найменш дружньою до ЛҐБТ країною на європейському континенті за версію впливової мережі організацій ILGA-Europe.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти