764

Собчак: ніхто не має перешкоджати ґей-парадам та іншим мітингам


Російська телеведуча Ксенія Собчак, яка заявила про намір балотуватися у президенти Росії, вважає, що ніхто не має перешкоджати проведенню ґей-парадів та протестних мітингів

Собчак: ніхто не має перешкоджати ґей-парадам та іншим мітингам

Про це вона заявила у Ростові-на-Дону під час відкриття свого передвиборчого штабу, повідомляє “РИА Новости”.

"Я за рівні права для всіх громадян. Ґей-паради - наслідок того, що людей обмежують в їхніх правах. На кожну дію існує сила протидії. Якщо люди хочуть вийти і мирно сказати про те, що вони проти чого-небудь, я вважаю, незалежно від того,ґей-парад чи це або протестний мітинг, люди повинні мати можливість це робити. Ніхто не повинен їм перешкоджати", - сказала Собчак журналістам, відповідаючи на питання, чи дозволить вона ґей-паради в Росії в разі обрання cебе президентом.

Чергові вибори президента Росії пройдуть в березні 2018 року, виборча кампанія має стартувати в грудні 2017 року. Собчак позиціонує себе як кандидата "проти всіх".

Гомосексуальність у Росії, де вплив консервативної православної церкви суттєво зріс за останні роки, була кримінальним злочином до 1993 року і вважалася психічним захворюванням до 1999 року.

У 2013 році у цій країні був прийнятий закон, який забороняє "ґей-пропаґанду" серед неповнолітніх. Цей закон був засуджений низкою міжнародних правозахисних організацій, які вважають, що він не захищає дітей він нібито "пропаґанди", а дискримінує ЛҐБТ в Росії.

У 2016 році Росія була визнана другою найменш дружньою до ЛҐБТ країною на європейському континенті за версію впливової мережі організацій ILGA-Europe.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти