691

Відома журналістка про гомофобну істерію нардепів: “Секс - є, ґендер - є, орієнтація - є. А термінів таких немає?”


Відома українська журналістка Лариса Денисенко написала блог для Deutsche Welle, в якому розмірковує про необхідність законопроекту про протидію домашньому насильству, з якого народні депутати через упередження і гомофобію викинули терміни “ґендерна ідентичність” та “сексуальна орієнтація”

Відома журналістка про гомофобну істерію нардепів: “Секс - є, ґендер - є, орієнтація - є. А термінів таких немає?”

“На початку грудня цього року парламент ухвалив закон про протидію домашньому насильству. Але так і не зміг ратифікувати підписану Україною Стамбульську конвенцію. У ній закладені речі, "неприйнятні для нашого суспільства і для української церкви", сказав парламентар з Радикальної партії Ігор Мосійчук. Для нього це - слова "гендер" і "сексуальна орієнтація". Я - римо-католичка і не думаю, що ця лексика - першочергові фобії Господа нашого. Секс - є, гендер - є, орієнтація - є. А термінів таких немає? Так і кортить процитувати геніальну Фаїну Раневську про дупу”, - написала Денисенко.

Водночас, пише Денисенко, є і позитивні речі в ухваленому законі є, “адже він вперше на державному рівні впроваджує комплексний підхід у боротьбі з домашнім насильством”.

“Зокрема, запроваджується сам термін "домашнє насильство", яке каратиметься громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, арештом на термін до шести місяців, обмеженням волі на термін до п'яти років або позбавленням волі на термін до двох років. Крім того, вводяться такі терміни, як "економічне насильство", "психологічне насильство" та "сексуальне насильство", - зазначила журналістка.

Зазначимо, що Денисенко, посилаючись на знамениту фразу видатної актриси Фаїни Раневської, має на увазі наступну (далі в оригіналі російською мовою): “Каждый волен распоряжаться своей жопой, как ему хочется. Поэтому я свою поднимаю и у**ываю”.

7 грудня Верховна Рада проголосувала закон про запобігання та протидію домашньому насильству, виключивши з нього поняття “сексуальна орієнтація” і “ґендерна ідентичність”.

Народні депутати Ірина Луценко (БПП), Павло Унгурян (“Народний фронт”) та Іван Крулько (“Батьківщина”) ініціювали поправки до законопроекту про протидію домашньому насильству, після яких з тексту зникли слова “сексуальна орієнтація” і “ґендерна ідентичність”.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти