899

У Польщі ґей через суд змусив свою школу публічно вибачитись за знущання над ним


У Польщі, вперше в історії цієї країни, відкритий ґей Якуб Лендзіон через суд змусив навчальний заклад публічно вибачитись за те, що в його стінах хлопець стикнувся з агресією і знущаннями на ґрунті ненависті до своєї гомосексуальної орієнтації

У Польщі ґей через суд змусив свою школу публічно вибачитись за знущання над ним

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza.

Повідомляється, що під час свого навчання Якуб зізнався у тому, що є ґеєм. Після цього його публічно ображали та навіть кидали в нього каміння. В перервах між уроками хлопець був змушений ховатися у бібліотеці. 

Лендзіон каже, що школа не зробила нічого, аби допомогти йому. Він стверджує, що йому лише радили отримати психологічну допомогу. Також, за словами хлопця, у школі казали, що якби він не зізнався у своїй орієнтації, то проблеми не було б.

Повідомляється, що польський суд визнав, що студент не був зобов'язаний приховувати свою сексуальну орієнтацію. Суд наказав школі вибачитися перед ґеєм. Вибачення перед Лендзіоном має висіти на сайті школи протягом місяця. Воно доступне і зараз.

"Просимо вибачення у Якуба Лендзіона за те, що в період з вересня 2011 року по червень 2012 року, коли він був учнем Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich у Варшаві, на території навчального комплексу було скоєно порушення особистих прав Якуба Лендзіона через його гомосексуальну орієнтацію, а саме, проти його фізичної недоторканності, честі і гідності. Шкільні органи", – такий текст вибачення вже знаходиться на веб-сайті навчального закладу.

Повідомляється, що школа опублікувала вибачення лише після рішення Апеляційного суду. Після рішення суду першої інстанції вона відмовлялася це робити.

Лендзіон каже, що отримав полегшення після перемоги у суді, яку польські ЗМІ називають безпрецедентною та історичною. Зараз хлопець працює у відомій польській організації "Кампанія проти гомофобії". 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти