571

Терор проти ґеїв у Чечні: Кадиров не виключає, що зниклого чеченського співака могли вбити


Проросійський глава Чечні Рамзан Кадиров не виключає прихованого вбивства зниклого у Грозному 25-річного співака Зелімхана Бакаєва, який міг стати однією з жертв кампанії утисків гомосексуалів у регіоні.

Терор проти ґеїв у Чечні: Кадиров не виключає, що зниклого чеченського співака могли вбити

Про це Кадиров 17 січня розповів в ефірі місцевої телерадіокомпанії, передає проект Радіо Свобода - "Кавказ.Реалії".

“Рідні (Бакаєва – ред.), що не встежили, яким соромно було визнати, що він їхній, зараз говорять, що Кадиров забрав (Бакаєва – ред.). Які докази? Ви чули, як я по телевізору казав, що його зловити треба? Або як співробітники поліції посадили? Сім’я не змогла його зупинити, а потім покликали додому, і брати, мабуть, заявили, що він ось цей ось (ґей – ред.)... Невже у них в селі нікого немає, в роду чоловіків немає, щоб визнати: «Ми це зробили»? Вони ж прекрасно знають, хто їхній родич», – сказав Кадиров, коментуючи зникнення співака Бакаєва.

Бакаєв зник 8 серпня 2017 року в Грозному, куди він приїхав з Москви на весілля сестри. Він повинен був повернутися в Москву 9 серпня, але в центрі міста його нібито затримали люди у військовій формі. Друзі Бакаєва стверджували, що співака тримають в секретній в’язниці.

Російська “Новая газета” повідомляла, що Бакаєва могли викрасти за підозрою у гомосексуальній орієнтації.

У квітні 2017 року "Новая газета" опублікувала статтю "Вбивство честі" – журналістське розслідування про масове організоване переслідуванні ґеїв в Чечні.

Влада Чечні заперечує звинувачення, а також заявляє, що ґеїв у Чечні просто взагалі не існує. Міжнародні правозахисні організації і країни Заходу закликають розслідувати повідомлення про тортури і вбивства гомосексуалів у Чечні.

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти