564

Human Rights Watch: Україна зробила декілька кроків для захисту прав ЛҐБТ у 2017


Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch вважає, що Україна зробила декілька важливих кроків для захисту прав ЛҐБТ та включення їх у суспільство протягом 2017 року

Human Rights Watch: Україна зробила декілька кроків для захисту прав ЛҐБТ у 2017

Про це йдеться у щорічному глобальному звіті організації, який розміщений на її офіційній сторінці.

Відзначається, що у лютому минулого року Міністерство охорони здоров'я запропонувало медичну форму для пацієнтів, які обрали сімейного лікаря, що визнає трансґендерних людей і дозволяє людям вибрати, яку стать вказати.

Також зазначено, що правоохоронні органи забезпечили безпеку учасників Марші рівності, які пройшли в червні та липні 2017 року в Києві та Одесі.

У той же час відзначається, що гомофобія та трансфобія залишаються широко поширеними на побутовому рівні.

Як приклад, Human Rights Watch наводить інцидент, що трапився у травні 2017 року на мітингу в Харкові, де близько 30 молодих чоловіків напали на кількох активістів ЛҐБТ, спалили їхній веселковий прапор, поранили одного активіста та двох поліцейських. Четверо з них були затримані.

Цікаво, що у звіті за 2016 рік Human Rights Watch писали, що “уряд ввів у дію кілька прогресивних положень в інтересах лесбійок, ґеїв, бісіексуалів та трансґендерів (ЛҐБТ), однак серед високопоставлених чиновників і в суспільстві в цілому досі сильні гомофобні настрої”.

Тоді ж правозахисники згадували зрив гомофобами “Фестивалю рівності” у Львові, успішне проведення Маршу рівності у Києві, затримання націоналістів на ЛҐБТ-прайді в Одесі і розроблений проект нового трудового кодексу, який не містив антидискримінаційної поправки.
 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти