688

У Києві перейменують станцію метро “Петрівка”, яка нагадує про гомофобного діяча минулого


Одна з комісій Київради на засіданні 30 січня підтримала проект рішення, який передбачає перейменування станції Київського метрополітену “Петрівка”

У Києві перейменують станцію метро “Петрівка”, яка нагадує про гомофобного діяча минулого

Про це повідомляє офіційний сайт Київської міської ради.

“Згідно з проектом рішення, пропонується перейменувати станцію метро “Петрівка” на “Почайна” – відповідно до назви річки “Почайна”, що є однією з найдавніших у Києві. Громадські обговорення відповідної пропозиції відбувалися з 1 березня до 1 травня 2017 року. До голосування долучилися 1932 особи. 73% із них підтримали перейменування”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що станція метро “Петрівка” отримала свою назву від найменування Подолу у 1920−1930-х роках минулого сторіччя. Поділ мав назву Петрівка (Петрівський район) — від прізвища радянського політичного діяча, голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Григорія Петровського (1878-1958).

Саме Петровський 11 січня 1934 року підписав у Харкові (тодішній столиці України) Постанову про кримінальну відповідальність за мужолозтво (гомосексуальний акт). Цим нормативно-правовим актом передбачалось повернення статті за мужолозтво в Кримінальний кодекс УСРР. До Кримінального кодексу Української СРР була додана стаття під номером 165(1), яка передбачала покарання за добровільний статевий акт двох чоловіків – позбавлення волі на термін до 5 років. За мужолозтво, яке було скоєне “з використанням залежного стану потерпілого, з насиллям, за плату, по професії чи публічно – позбавлення волі на термін до 8 років”.

Дана стаття у різних інтерпретаціях і під різними номерами існувала у кримінальних кодексах Української Радянської Соціалістичної Республіки з 1934 по 1991 рік.

Верховна Рада на засіданні 9 квітня 2015 року ухвалила закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки".

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти