450

Правозахисники повідомили, що Росію покинули 106 представників ЛҐБТ з Чечні


Понад сто представників ЛҐБТ-спільноти, про переслідування яких в Чечні раніше писала російська “Новая газета”, покинули Росію за останній рік

Правозахисники повідомили, що Росію покинули 106 представників ЛҐБТ з Чечні

Про це пише “Интерфакс” з посиланням на щорічну доповідь Amnesty International про ситуацію з правами людини в світі.

Всі, хто виїхав з Росії були опитані юристами правозахисної організації, деякі з них готові свідчити в міжнародних інституціях і представити свої свідчення, в разі, якщо справа дійде до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), однак з російським правосуддям мати справу не готові.

У квітні 2017 року "Новая газета" повідомила про масові незаконнв затримання і переслідування жителів Чечні, запідозрених в гомосексуальній орієнтації. Крім того, видання повідомляло про масову страту громадян, що нібито мала місце в республіці.

Глава Чечні Рамзан Кадиров 19 квітня в ході зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним спростував повідомлення про затримання і вбивства мирних громадян в республіці. Пізніше він повідомив, що керівництво і правоохоронні органи Чечні готові взаємодіяти з федеральними органами для перевірки інформації про становище ЛҐБТ в республіці. Кадиров підкреслив, що "подібне явище не характерне для чеченського народу".

13 травня голова МВС Чечні Руслан Алханов повідомив "Интерфаксу", що правоохоронні органи Чеченської республіки не отримували заяв за фактом утисків і вбивств осіб гомосексуальної орієнтації на території Чечні.

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова повідомила 16 травня, що направила в Слідчий комітет Росії інформацію "Новой газеты" з особистими даними представників ЛҐБТ-спільноти, які нібито зазнали переслідувань в Чечні.

У вересні Москалькова повідомила, що їй вдалося дізнатися обставини і встановити зв'язок з родичами громадян, про переслідування яких в Чечні писала "Новая газета". Разом з тим уповноважений сказала про намір перевірити інформацію про спроби скористатися нібито приналежністю до ЛҐБТ для отримання статусу біженця за кордоном.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти