702

Українець взяв участь в журі ЛҐБТ-програми Берлінського кінофестивалю


Відбірник Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість” Богдан Жук взяв участь у журі ЛҐБТ-програми Берлінського кінофестивалю – Teddy Award

Українець взяв участь в журі ЛҐБТ-програми Берлінського кінофестивалю

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі Національному ЛҐБТ-порталу України.

"Українці вже не вперше в журі нагороди Teddy Award, яка вручалася цьогоріч 32-й раз: двоє представників кінофестивалю "Молодість" уже ставали його членами в минулі роки. Тож я, можна сказати, продовжив цю традицію. Досвід це, звісно, був неоціненний і невимовний; надзвичайно захопливо і пізнавально було дивитися дуже сильну програму фільмів ЛҐБТК-тематики, які відібрали з різних програм Берлінале для розгляду нашим журі, разом із шістьма колегами, що представляють різні країни, фестивалі від масштабних Канн до маленького Массімаді в Брюсселі, присвяченого темношкірим ЛҐБТ-людям, і працюють у зовсім різних контекстах», – розповів Жук.

За його словами, ЛҐБТ-програма цьогорічного Берлінського кінофестивалю була потужна.

"Для нас відібрали не всі фільми з присутньою квір-тематикою (бо таких у програмі з понад 300 фільмів більше, ніж 27, які ми оцінювали), а лише найкращі та з домінантною ЛҐБТК-темою. Було декілька фільмів, що не сподобались, але загалом рівень високий, і вибір був досить складним – хоч у наших обговореннях чітко визначилися фаворити, котрих ми відзначили нагородами або номінаціями», – розповів Жук.

Богдан Жук, який є також відбірником ЛҐБТ-програми кінофестивалю “Молодість” – “Sunny Bunny”, зауважив, що його участь у журі Берлінале "вплине і на програму "Sunny Bunny" в цьому році".

"Глядачі можуть очікувати багато цікавого в програмі 47-ї "Молодості" з 27 травня по 3 червня", – сказав Жук.

В жовтні 2001 року в рамках Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість” вперше продемонстрували підбірку фільмів “Інше кохання”, яка була присвячена питанням життя ЛҐБТ-спільноти. Ця ЛҐБТ-програма, яка згодом отримала
постійну назву "Sunny Bunny" (“Сонячний зайчик”), стала другою у світі квір-програмою в рамках провідних міжнародних кінофестивалів, після знаменитого Teddy Award на Берлінському МКФ.

Teddy Award-2018 відбувалася в рамках Берлінського кінофестивалю з 15 по 23 лютого.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти