1087

Офіс Омбудсмена рекомендує Кабміну визначитись з відповідальним за закон про одностатеві партнерства


Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів України визначитись з міністерством, яке буде відповідальним за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства

Офіс Омбудсмена рекомендує Кабміну визначитись з відповідальним за закон про одностатеві партнерства

Про це йдеться у щорічній доповіді офісу українського Омбудсмена про ситуацію з правами людини в Україні за 2017 рік.

"Планом дій передбачено розроблення та подання на розгляд Кабінету Міністрів України у другому кварталі 2017 року закону про реєстровані партнерства (пп. 6 п. 105). Варто зазначити, що відсутність у законодавстві інституту цивільного (реєстрованого) партнерства для одностатевих пар (юридичного визнання державою одностатевих відносин) унеможливлює належний захист та можливість реалізації одностатевими парами ряду прав, які випливають з факту укладення шлюбу, та відповідно до практики Європейського суду з прав людини є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини”, – йдеться у тексті доповіді.

Водночас, офіс Омбудсмена пояснив, що Кабмін гальмує з написанням законопроекту про одностатеві партерства через те, що “Міністерство соціальної політики України та Міністерство юстиції України не можуть визначитися, хто з них готуватиме відповідний законопроект”.

“Натомість українські одностатеві пари надалі не можуть узаконити свої відносини перед державою та позбавлені можливості реалізовувати ряд прав, а саме: спадкування майна за законом, утримання одного партнера іншим в разі непрацездатності, конституційного права несвідчення проти свого партнера та інших”, - зазначено у тексті щорічної доповіді Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У зв’язку з цим, Уповноважений ВРУ з прав людини рекомендує Кабінету Міністрів, який очолює Володимир Гройсман, “вжити заходи для визначення відповідального суб’єкта за підготовку законопроекту про реєстровані партнерства”.

Зазначимо, що у Кабінеті Міністрів поки що не прокоментували, чи дослухаються до цих рекомендацій.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти