301

Українська поліція в 2017 році професійно та ефективно захищала ЛҐБТІ – доповідь Омбудсмена


Національна поліція України у 2017 році в цілому “професійно та ефективно” захищала ЛҐБТІ

Українська поліція в 2017 році професійно та ефективно захищала ЛҐБТІ – доповідь Омбудсмена

Про це йдеться у щорічній доповіді офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини про стан дотримання прав людини в Україні за 2017 рік.

“Слід зазначити, що в цілому органи поліції протягом 2017 року проявляли високий рівень готовності до співпраці з громадянським суспільством з метою забезпечення можливості проведення мирних зібрань людей ЛҐБТІ. Відповідні заходи безпеки та правопорядку у кожному випадку були вжиті професійно та ефективно”, - йдеться у тексті доповіді.

В цьому ключі, в офісі Уповноважено ВРУ з прав людини повідомили, що відреагували на гомофобну заяву мера Конотопа Артема Семеніхіна, який публічно заявляв, що “не допустить проведення “гей-параду” у місті”.

У доповіді вказано, що Семеніхін “надав пояснення” цих гомофобних заяв офісу Уповноваженого ВРУ, в яких вказав, що “місцева поліція не надала гарантій щодо забезпечення заходів правопорядку та безпеки зазначеного мирного зібрання”.

Водночас з’ясувалося, що інформація про неготовність поліції охороняти заявлене мирне зібрання не відповідала дійсності.

Окрім того, Конотопська міська рада вважала проведення мирного зібрання недоцільним, оскільки на той час у місті дислокувалася 58-ма бригада мобільних сухопутних військ.

Омбудсмен вказує, що крапку в цій історії поставив Сумський окружний адміністративний суд, який відмовив Конотопській міській раді у задоволенні позову про обмеження реалізації права на мирне зібрання “за необґрунтованістю та зауважив, що твердження позивача про можливі порушення прав, інтересів та безпеки громадян, конфлікти за участю учасників заходу та військовослужбовців під час проведення акції не відповідає фактичним обставинам справи”.

Цьогорічний Марш рівності планують провести у Києві 17 червня.

Перший Марш рівності в історії України планували провести у 2012 році, але його скасували через гомофобний напад на ЛҐБТ-активістів. Наступного року ходу, яка все ж відбулася, посилено охороняли. Вже наступного року захід був скасований з міркувань безпеки. На Марш-2015, який відбувася на Оболонській набережній, був скоєний гомофобний напад. Марші 2016 і 2017 років відбулися у центрі Києва майже без провокацій за безпрецедентної охорони з боку силовиків.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти