314

В російському Петербурзі обмудсмен поскаржився на утиски ЛҐБТ


Петербурзький омбудсмен поскаржився на нагнітання агресії до ЛҐБТ

В російському Петербурзі обмудсмен поскаржився на утиски ЛҐБТ

Про це пише петербурзьке видання "Фонтанка".

Про дискримінацію представників ЛҐБТ в Петербурзі розповів депутатам місцевих Законодавчих зборів уповноважений з прав людини Олександр Шишлов. За його словами, агресія йде з боку громадських діячів і навіть ЗМІ.

Виступаючи перед міським парламентом 28 березня, Шишлов заявив, що, за даними організації "Вихід", в 2017 році зафіксовано 17 випадків нападів на представників ЛҐБТ (в 2016 році - 14, у 2015 році - 19), в результаті яких постраждало 46 осіб. У більшості випадків, за його словами, громадяни, на яких напали, не зверталися в поліцію, оскільки вважали, що там їм не допоможуть.

"Бездіяльність правоохоронних органів зміцнює у  тих, хто проявляє агресію і насильство впевненість у своїй безкарності", - зазначив Шишлов.

Введений у дію в 2013 році закон про “ґей-пропаганду”, яким послуговувалися для заборони маршів за права ЛҐБТ та затримання ґей-активістів і правозахисників, розцінюється багатьма як наступ президента Володимира Путіна на інакомислення і його зближення з Російською православною церквою.

У 2016 році Росія була визнана другою найменш дружньою до ЛҐБТ країною на європейському континенті за версію впливової мережі організацій ILGA-Europe.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти