376

Офіс омбудсмена просить органи влади перевіряти петиції на дискримінацію до ЛҐБТ


Офіс Уповноваженого Верховної Ради України просить органи влади, на сайтах яких розміщуються електронні петиції, перевіряти їхній зміст на відповідність вимогам антидискримінаційного законодавства

Офіс омбудсмена просить органи влади перевіряти петиції на дискримінацію до ЛҐБТ

Про це повідомляє сайт Уповноважено ВРУ з прав людини.

«Наголошуємо на необхідності ретельного аналізу змісту пропонованої автором петиції на предмет наявності тверджень, які посягають на права людини. Зважаючи на те, що доступ до петиції може мати кожен користувач Інтернету, і те, що вона поширюється серед необмеженого кола осіб, такі петиції сприяють формуванню упередженого ставлення до певних груп в суспільстві», – йдеться у повідомленні.

В офісі омбудсмена нагадали, що «при прийнятті рішення про оприлюднення петиції посадові особи відповідних органів влади зобов’язані дотримуватися чинного законодавства».

«Звертаємо увагу, що відповідно до статті 6 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» забороняються будь-які форми дискримінації, в тому числі й підбурювання до дискримінації (вказівки, інструкції або заклики спрямовані на обмеження прав і свобод у зв’язку з притаманною особі будь-якою персональною ознакою, зокрема ознакою сексуальної орієнтації)», – вказано у повідомленні.

В кінці березня Адміністрація президента України видалила з офіційної сторінки глави держави петицію, в якій її автор вимагав заборонити «пропаганду гомосексуалізму».

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти