606

В Україні провели дослідження про те, як ЗМІ пишуть про ЛҐБТ


Загально-українські інтернет-ЗМІ пишуть досить багато про ЛГБТ-спільноту, однак контент матеріалів є переважно жовтим, йдеться у результатах дослідження "Інституту масової інформації"

В Україні провели дослідження про те, як ЗМІ пишуть про ЛҐБТ

При цьому п’ята частина матеріалів про ЛҐБТ містить гомофобні вирази і судження.

Такими є результати дослідження, яке провів "Інститут масової інформації" протягом березня 2018 року*. Експерти ІМІ провели моніторинг 11 загально-українських інтернет-ЗМІ на предмет висвітлення ЛҐБТ-спільноти в період з 1 по 31 березня 2018 року.

Загалом протягом періоду моніторингу було зафіксовано 105 публікацій, пов’язаних із ЛҐБТ-тематикою. При цьому виявилося, що 60% новин про ЛҐБТ стосувалися секс-скандалів чи жовтих новин зі сфери шоу-бізнесу (63 новини зі 105).

Дослідження показало, що приблизно 20% новин про ЛҐБТ у ЗМІ, що підлягали моніторингу, містили гомофобні вирази, маніпуляції, а подекуди навіть заклики до дискримінації.

За результатами дослідження ІМІ, найбільшу кількість гомофобних новин було виявлено на сайтах “Вести”, УНІАН та “Обозреватель”. Найбільш збалансовано інформацію про ЛГБТ подавали сайти “Українська Правда”, “Ліга” та Укрінформ.

Дослідження ІМІ також показало, що 10% новин про ЛҐБТ були позитивними – наприклад, це новини про балотування лесбійки Синтії Ніксон на пост губернатора Нью-Йорка чи заклики трансґендерки Зіанджі йти до своєї мрії, незалежно від того, як ти виглядаєш.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти